To jest Noresia, norka, której cudem udało się uciec od okrutnej śmierci na fermie futrzarskiej. Nie każda norka ma tyle szczęścia co Noresia, ale chcielibyśmy, aby te norki, które znalazły się pod opieką w domach tymczasowych, znalazły azyl, w którym będą mogły czuć się bezpiecznie.

Niestety zapewnienie domu dla takich norek jest niesamowicie trudne i kosztowne, dlatego ruszamy z naszą najnowszą zbiórką na azyl idealny dla norek. Kwota jest duża, ale wierzymy, że dzięki Waszym darowiznom, zbudujemy miejsce, gdzie norki odnajdą spokój pod opieką znajomego weterynarza.

Dlaczego azyl idealny?

Każdego roku niektórym norkom udaje się uciec przed śmiercią na fermie futrzarskiej. Norki nie mogą jednak pozostać na wolności, ponieważ stanowią zagrożenie dla innych zwierząt i ekosystemu. Takie norki łatwo padają też ofiarami myśliwych.
Budując azyl idealny o powierzchni 60 metrów dla pierwszych uciekinierek, stworzymy jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie dla każdej norki, będzie przeznaczona odpowiednia przestrzeń zapewniająca jej spokojne życie.

Badania wykazują, że norki są w stanie zrezygnować z jedzenia, by zaspokoić swoje potrzeby pływania. Na fermie nie mają takiej możliwości, co jest jednym z głównych czynników stresogennych prowadzących do stereotypii i obrażeń ciała. Właśnie dlatego tak bardzo zależy nam, aby ten azyl był idealny i zaspokoił wszelkie potrzeby norek.

Dlaczego 50 tys. złotych?

Wybudowanie tak wielkiej woliery z wygrodzoną przestrzenią dla każdej norki z osobna to metry fundamentów i siatki. Do tego chcielibyśmy, by norki w azylu miały dostęp do choćby namiastki basenów, w których będą mogły zażywać kąpieli, a także do tuneli stymulujących je do zabaw i eksploracji terenu. 

azyl dla norek
Ponadto norki w azylu będą znajdować się pod stałą opieką wykwalifikowanego weterynarza, który pomagał już naszym podopiecznym lisom Jasiowi i Małgosi.

Jak możesz pomóc?

W takich zbiórkach każda kwota ma znaczenie! Nawet przekazane 5 zł dokłada się do puli, z której możemy po kolei realizować cele. Pierwszy z nich to 5 tysięcy złotych na fundamenty. Jeśli 1000 osób wpłaci po 5zł, osiągniemy pierwszy cel.
Jeżeli nie możesz nam pomóc finansowo, udostępnij naszą zbiórkę rodzinie i przyjaciołom.

Wesprzyj naszą zbiórkę

Wesprzyj!