poznan2W minioną niedzielę, w klubokawiarni Meskalina, odbyły się wegańskie targi Veganmania zorganizowane przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Było to pierwsze w Poznaniu tego rodzaju przedsięwzięcie. Inspiracją do zrobienia całkowicie wegańskiego festiwalu była Veganmania zorganizowana w ubiegłym roku w Warszawie.

Podczas festiwalu można było zaopatrzyć się w kosmetyki, książki, zabawki, biżuterię, ubrania – oczywiście wszystkie produkty zostały wytworzone bez składników odzwierzęcych. Nie zabrakło również wykładów o tematyce wegańskiej, pokazu gotowania oraz wielu inspirujących rozmów.

Targi wegańskie „Veganmania” trwały sześć godzin i zgromadziły inicjatywy z różnych miast. Na festiwalu goście mogli zjeść przepyszne wegańskie lody, zasmakować roślinnych burgerów i ciast, jak i zakupić kosmetyki nietestowane na zwierzętach i niezawierające w swoim składzie składników odzwierzęcych.

poznan4Dużą popularnością cieszył się pokaz gotowania na bazie składników wyłącznie roślinnych w wykonaniu Maddy prowadzącej popularnego bloga Hello Morning. Równie dużą publikę zgromadził wykład opowiadający o tym, jak czuć się dobrze ćwicząc i jedząc wegańsko, poprowadzony przez Darię, czyli Fitnesskę na roślinach. Po wykładzie odbył się pokaz filmu dokumentalnego „To tylko zwierzęta – They are only Animals” i dyskusja z aktywistami Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Na festiwalu pojawiło się w sumie kilkaset osób! Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu tak ogromnego zainteresowania zarówno prawami zwierząt, jak i dietą roślinną. Nieskromnie musimy przyznać, że i organizacja, i atmosfera były świetne, a wystawcy, wykładowcy i przede wszystkim uczestnicy – fantastyczni. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.

Oczekujecie kolejnych tego typu przedsięwzięć, ponieważ już myślimy nad następną edycją Veganmanii.

Zapraszamy również do obejrzenia relacji video oraz galerii zdjęć.

Arleta Sierakowska

01.10.2014