Witojcie roztomili.
Tym razem niy tylko wrocomy do Katowic, ino pokażemy wiyncyj ślunckichmiejsc, bo tukej naprawdę mogemy się zdrowo i wegańsko najeść! Bydzie to prawdziwy trójkąt Bermudzki Katowice-Gliwice-Bytom. Wszistko do objechania DTŚ-ką, czyli Drogową Trasą Średnicową, wtóra łączy wiynksze miasta Aglomeracji ze sobą. Zatem jadymy z tym koksem!

Bo Tak – WegePrzestrzeń, Katowice

Naprzod prezentujemy Wam, BO TAK WegePrzestrzeń w Katowicach, przy ulicy Batorego
Restauracja, składająca się z dwóch pięter ma dla swoich gości wspaniałe oferty dań wegańskich.
Od pysznych pierogów, przez hamburger po…roladę śląską, podawaną jak u Omy za bajtla, obowiązkowo z kluskami śląskimi, modrą kapustą i sosem „pieczeniowym”.  Po tej ślunckiej uczcie, możliwe jest zamówienie wspaniałych wegańskich deserów, przygotowywanych na miejscu.
W te upalne dni BoTak wystawił Wam piykny ogródek, we wtórym możecie się delektować pysznymi lodami abo pomaszkecić rozmaite piwa! Menu co jakiś czas się zmienio, co zapewni Wom stale nowe doznania kulinarne!
Mocie niedługo żyniaczka? Niy mo problemu. W BoTaku możecie niy tylko zamówić ślubnego torta i kołocze, a tyż wynajonć w ten szczególny dzień salę i fajrować po flancowemu.
Znajdziemy tutaj poza tym miejsce pełne atrakcji wegańskich, muzycznych, artystycznych.
Aby zapisać się na taki happening wystarczy sprawdzić stronę internetową bądź facebookową BoTaka i łobejrzeć sobie harmonogram, a jest on wypełniony po brzegi ciekawymi aktywnościami.
Dojazd jest jak najbardziej letki, bo mogemy się dojść do BoTaka gibko z Dworca Głównego, abo Placu Andrzeja!
BoTak1 BoTak2

Wegabar „Złoty Osioł”, Gliwice

Śloncka mapa bez Gliwic i Złotego Osła? To niy je możliwe. W tym wielkim mieście, we wtórym to króluje Politechnika Śląska, musioł się znaleźć lokal flancowy. „Złoty Osioł” w Gliwicach położony jest na ulicy Kłodnickiej 2, niydaleko od Rynku oraz Dworca Głównego.
Marka „Złoty Osioł” to prawdziwa legenda na ślunckiej scenie wegan i wegetarian. Jako jedni z pierwszych lokali, cieszą się, niezmiennie, wierną klientelą.
Ino jaki jest  ich sekret? To sprawa bardzo prosta! Lokal przyciąga swoim niesamowitym wnętrzem oraz cenami idealnymi na każdą kieszeń. Tukej nikt nie godo: Weganizm je drogi!
Kucharze potrafią tak uwarzić, coby każdy poznał nowo kuchnia i nowe smaki poprzez używanie orientalnych przypraw i składników. I tak powstają wspaniałe i smaczne zapiekanki, tarty, naleśniki oraz placki – wszystko zdrowe i śwież.  Dania durch są inne, dlatego na pewno nikomu się nie bydzie tam nudziło! Zamówcie się Bistro Taxi, a dowiezie Wom jedzenie nawet do doma czi do pracy.
Ale „Złoty Osioł” to nie ino jedzynie. To także miejsce warsztatów dla dorosłych i małych flancowych koneserów.  Szczególnie polecomy przejachać się „Gliwicką Mariną”. Popotrzcie się ino na facebooka gliwickiego „Osła” i zapytojcie się o miejsca, bo warto uczestniczyć w tym niebywałym rejsie kulinarnym w środku Aglomeracji!

ZłotyOsioł2 ZłotyOsioł1

„Japan Sun” Sushi & Grill, Bytom

Terozki nowość w Bytomiu! Niewiele osób wiy, że sushi po japońsku oznaczo „kwaśny ryż”, iże jak najbardziej może być flancowe! O tym właśnie przypomino nom „Japan Sun” w Bytomiu.
Wto niy może sobie wyobrazić sushi bez ryby abo kalmara, niech eszcze raz pomyśli czy mo jakikolwiek anung na temat tego azjatyckiego dania.
Hosomaki z awokado, nigiri z inari (czyli wspaniałym, marynowanym na słodko, tofu), czy zupy miso – wszystko to jest nie tylko japońskie, ale też richtig flancowe.
„Japan Sun” mieści się w centrum handlowym Agora, na trzecim piętrze, co oznaczo piykny widok na pobliskie ulice. Wystrój sam w sobie także gwarantuje wypoczynek w środku miasta! Stonowane, drewniane kolory na pewno zrelaksują wszystkich zainteresowanych japońskim warzyniem.
„Japan Sun” zapraszo tyż na lunche, wtóre możecie dostać ze zniżkom, od 9-tyj do 13-tyj godziny.
Słysząc takie nowiny, chyba każdy dostoł ochota na trocha flancowych rolek.

JapanSun2 JapanSun1

Nicole Janikowska