We Wrocławiu dzięki kampanii RoślinnieJemy pojawia się coraz więcej miejsc, w których można zjeść smacznie i etycznie zarazem. Przedstawiamy kolejne propozycje lokali, które warto odwiedzić.

Menu Pod Papugami

Menu Pod Papugami

Pod Papugami 

Znajdująca się w samym centrum miasta restauracja uznawana za jeden z najlepszych lokali w Polsce. Do kampanii RoślinnieJemy przystąpiła z własnymi ciekawymi propozycjami. Możecie tu spróbować np. naleśników z mąki gryczanej z burakami, filetami pomarańczy, awokado, marynowaną cebulą, pestkami dyni i słonecznika oraz rukolą.

 

ZZ Top

To z kolei wspaniała wiadomość dla częstych bywalców pobliskiego kina Nowe Horyzonty. ZZ Top to świetna opcja dla tych, którzy mają sentyment do jedzonych w dzieciństwie zapiekanek. Oczekując na seans, możecie posilić się jedną z kilku wegańskich zapiekanek z roślinnym serem!

ZZ Top

ZZ Top

Cafe de France

Podobnie jak w lokalu Pod Papugami można tu odbyć zarówno business lunch, jak i randkę z uroczą weganką. Propozycji jest kilka, m.in. widoczny na zdjęciu makaron z boczniakami w towarzystwie sałatki z awokado i buraka. Dodamy, że właścicielka lokalu dzięki naszej kampanii przeszła na weganizm, a cała załoga ograniczyła spożycie mięsa!

Cafe de France

Cafe de France

Dla tych, którzy na Dolnym Śląsku odwiedzają nie tylko Wrocław, mamy dobrą wiadomość – roślinne dania oferuje również restauracja Swojak w Kamiennej Górze. Zjecie tam dwudaniowy obiad i deser, w tym curry warzywne z ryżem i sosem paprykowym.

Swojak

Swojak

A kolejne dolnośląskie restauracje już pracują nad uroślinnieniem swoich menu.

Justyna Rządeczko

05.03.2015