Na Śląsku wciąż przybywa lokali, które chcą wziąć udział w kampanii Roślinniejemy. Cieszy nie tylko ich ilość, ale i różnorodność. Każda z nich jest unikalna, warto poznać nowe restauracje, które dołączyły do akcji.

Gliwice – Mihiderka

Niedaleko rynku, na ulicy Kaczyniec zlokalizowane jest pierwsze w 100% roślinne miejsce w Gliwicach oferujące głównie burgery, sycące zupy oraz słodycze. Ponadto to serwowane są koktajle i świeże soki. W okolicach różnych świąt Mihiderka posiada ofertę dań specjalnych, oczywiście w 100% roślinnych. Od poniedziałku do piątku podawane są tu śniadania od godziny 8:00 do 11:30. Mihiderkę można spotkać na licznych wydarzeniach organizowanych w województwie, dlatego warto śledzić ich fanpage.

Gliwice – Minka Cafe

Minka Cafe, będąca przy ulicy Zawiszy Czarnego, to wegetariańska restauracja z co najmniej 3 roślinnymi daniami w menu, które z dnia na dzień się zmienia. Jednak nie tylko to wyróżnia ją na tle innych punktów gastronomicznych. Jest to miejsce przyjazne dla gości w każdym wieku z nastawieniem na tych najmłodszych, dla których została przygotowana specjalna sala zabaw. Oprócz obiadu warto spróbować tu również kawy z roślinnym mlekiem lub koktajlu owocowego.

Katowice – Fit and Green

Niedaleko Uniwersytetu Ekonomicznego zlokalizowane jest miejsce gdzie można zjeść tradycyjne potrawy, w nowych zdrowszych i roślinnych odsłonach. Tym miejscem jest Fit and Green. Bistro, będące częścią sieci restauracji w swojej ofercie posiada przede wszystkim burgery, pierogi, sałatki, makarony, desery i świeżo wyciskane soki. Co jeszcze? Odwiedź lokal i przekonaj się sam!

Katowice – Prego Pizza

Prego Pizza, mieszcząca się przy Placu Doktora Józefa Rostka, działa od 2015 i oferuje pizzę z włoskiego pieca opalanego drewnem, ponadto jest pierwszym miejscem w Katowicach, które w swojej ofercie posiada ten specjał podawany z wegańskim serem.  Przyjazne roślinożercom menu zostało opracowane wraz z właścicielką portalu vege moda. Oprócz pizzy znajdziemy tu carpaccio z buraka, sałatki oraz sorbet cytrynowy z musem malinowo truskawkowym.

Rybnik – Wege baobab

Niedaleko rynku w Rybniku znajduje się Wege Baobab. Pierwsze miejsce w Rybniku, które postanowiło dołączyć do Roślinniejemy. Oferowane są tu dania kuchni wegetariańskiej i wegańskiej. Dzięki oznaczeniu na tablicy, każdy pozna, które z nich należą do kuchni 100% roślinnej. Wszystkie z nich są przyrządzane na bieżąco e świeżych składników. Właściciele czworonogów powinni wiedzieć, że ich psy zawsze są mile widziane w Wege Baobabie.