Zapraszamy do nowych lokali w naszej kampanii. Tym razem cztery wspaniałe miejsca w Łodzi, które trzeba odwiedzić!
ZEL-MUZEUM SZTUKI

Ms Cafe/Zel Restauracja

Restauracja w zabytkowym wnętrzu Pałacu Izraela Poznańskiego – siedzibie legendarnego Muzeum Sztuki.  Oferuje wytworną kuchnię śródziemnomorską, głównie włoską i francuską.  W menu  są minimum trzy wegańskie dania, np. hummus podawany z foccacią i warzywami, zupa ziemniaczana  z puree brzoskiwiniowym i czarnym sezamem czy gazpacho z leśnych owoców i cytrynowym tymiankiem. Główne dania rzadko są wegańskie, ale  weganie dbającym o linię znajdą tu przystawki, zupy, sałatki i desery o wyjątkowej świeżości składników w oryginalnych zestawieniach. Ponadto restauracja serwuje kawę z mlekiem sojowym.

Tari Bari Bistro

Klasyczna restauracja specjalizująca się w prostych daniach kuchni włoskiej w oparciu o wybrane świeże, sezonowe składniki. Główne dania nie są wegańskie, ale w menu znajdują się zawsze roślinne zupy i przystawki. Dobry nastrój gwarantuje świetne, domowe wino w przystępnych cenach, miła obsługa i skromne, eleganckie, poprzemysłowe i przestronne wnętrze.

Cafe – Bistro Krym

Restuaracja ukraińska to idealne miejsce na tani wegański lunch w tygodniu dla fanek i fanów klasycznych dań kuchni wschodniej (lokal działa od poniedziałku do piątku do godziny 18:00, przyjmuje także zamówienia). W stałym menu można znaleźć minimum cztery wegańskie dania: rozpływające się w ustach pierogi z dynią, z kurkami, warieniki (z ziemniakami i cebulą), falafle i sałatki oraz surówki.
W lokalu pracuje zgrany i bardzo miły personel.

No Stress Cafe

Kawiarnia mieści się przy samym Dworcu Łódź Kaliska. W jej ofercie jest smaczny i tani wegański fast food: hot dogi z parówkami sojowymi, świeże kanapki z kotletem sojowym lub tofu oraz kawa z mlekiem sojowym. Wnętrze jest czyste, zadbane, a obsługa bardzo miła.