Mamy wielką przyjemność ogłosić, że do kampanii Roślinniejemy przystąpiły dwa ważne punkty na gastronomicznej mapie Łodzi. Oba znajdują się przy ul. Piotrkowskiej w niewielkiej odległości od siebie: zaglądajcie pod numer 67 i 89!

Jaffa – hummus & the other stories

jaffa2Jaffa to miejsce o minimalistycznym wystroju, jednak pełnej smaku kuchni bliskiego wschodu. Znajduje się przy ul. Piotrkowskiej 67,  w jednej z Łódzkich oficyn. W ofercie lokalu m.in. wyśmienite hummusy, falafle, sałatki, ciasta, koktajle, koszerne i wegańskie wina oraz kawę na mleku roślinnym. Załoga lokalu dba o to, by łodzianom nie znudziły się oferowane potrawy i wprowadza menu rotacyjne, które jest niezwykle zaskakujące i pyszne. Od niedawna można brać udział w wegańskich brunchach, na których nie ma zmiłuj – trzeba jeść.

Jaffa, Piotrkowska 67

Jaffa, Piotrkowska 67

Warzywniak Vegan Bistro

To drugie z kolei w 100% roślinne gastromiczne dziecko ulicy Piotrkowskiej, zlokalizowane pod numerem 89. Nieduże menu sprawia, że potrawy są zawsze świeże i gotowane z sercem. Codziennie możecie spodziewać się czegoś nowego. W swojej ofercie Warzywniak posiada m.in pyszne zupy, makarony, gulasze, desery, soki. Z nazwy swojski Warzywniak czasem przemienia się w kuchnię Kriszny, przeplataną arabskimi hummusami i meksykańskimi tortillami. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie.

Warzywniak, ul. Piotrkowska 89

Warzywniak, ul. Piotrkowska 89

Natalia Biniaszewska
26.03.2015