Kampania dotycząca wprowadzenia roślinnych hot-dogów na stacjach Orlen wzbudza wiele emocji. Pod wpisami o akcji pojawia się wiele opinii zarówno osób popierających akcje, jak i tych, które podchodzą do niej z dystansem.

Wśród negatywnych komentarzy pojawiają się m.in. takie, które stwierdzają, że ostatecznie i tak nikt nie kupi wegańskiego hot doga. Być może komentatorzy zmienią zdanie gdy dowiedzą się, że są miejsca gdzie można zakupić roślinne hot dogi i cieszą się one powodzeniem. I nie mówimy tutaj o lokalach oferujących wyłącznie dania bezmięsne.

Alternatywa dla mięsa w małych sklepach

W Częstochowie i Olsztynie (koło Częstochowy) są zlokalizowane dwa sklepy, w których można nabyć roślinnego hot doga. Oba sklepy prowadzi Pani Karolina wraz z partnerem. Właścicielka sama jest wegetarianką i dobrze wie jak trudno jest znaleźć alternatywę dla mięsa, szczególnie jeśli chodzi o szybką i sycąca przekąskę. Dlatego postanowiła wyjść naprzeciw klientom oferując im coś zupełnie innego. Z jednej strony jest oferta przyjazna dla osób, które odrzuciły produkty odzwierzęce, z drugiej pokazująca innym klientom, że jest alternatywa dla tradycyjnych parówek.

Pani Karolina przyznaje, że zainteresowanie roślinnymi hot dogami wciąż wzrasta, sięgają po nie również osoby na co dzień jedzące mięso, ale szukające smacznej alternatywy.
Sklep „Gorzałka&Zagrycha” zlokalizowany jest w Olsztynie (koło Częstochowy) przy ulicy Zamkowej, która prowadzi na Zamek Królewski – średniowieczną warownię należącą do systemu Orlich Gniazd. Być może warto wybrać się historycznym szlakiem i przy okazji wpaść do „Gorzałki&Zagrychy” na hot doga. Przed sklepem znajdują się stoliki, przy których można odpocząć po zwiedzaniu. Drugi sklep należy do sieci Lewiatan i mieści się w Częstochowie przy ulicy Korkowej 1.

Sklepy posiadają w ofercie hot dogi francuskie z parówkami firmy PolSoja w trzech smakach: wędzone, klasyczne i chili.
Pani Karolina również wprowadza do oferty sklepów inne jajka niż tylko najpopularniejsze w Polsce z chowu klatkowego, stara się zachęcać klientów do zakupu co najmniej jajek ściółkowych. Już teraz „dwójki” sprzedają się w jej sklepach lepiej od „trójek”, co w Polsce jest dużym osiągnięciem. Sklepy oferują swoim klientów również jajka kur wolnowybiegowych oznaczone kodami 1 oraz 0.

Sklep Lewiatan ul. Korkowa 1 Częstochowa otwarte: pon-sob 5.30-22.00 nd 8.00-21.00
Sklep “Gorzałka&Zagrycha” ul. Zamkowa 7 Olsztyn koło Częstochowy czynne: całą dobę
W sklepach można płacić kartą
Paulina Kurus