Śledztwo dziennikarzy The New York Times odkryło przed czytelnikami szokujące praktyki jakie mają miejsce od dziesiątek lat w U.S. Meat Animal Research Center.

Meat Animal Research Center to ośrodek badawczy zalożony przez kongres Stanów Zjednoczonych 50 lat temu. Celem istnienia Meat Animal Research Center jest rozwiązywanie problemów hodowlanych oraz szukanie sposobów na zwiększanie produkcji zwierzęcej. W toku tych „badań” tysiące zwierząt zmarło w wyniku głodu, obrażeń, stłoczenia z innymi osobnikami. Ośrodek przez lata pracował m.in. nad zwiększeniem liczby potomstwa u świń, a także nad stworzeniem takiej odmiany krowy, która rodziłaby zawsze bliźniaki lub trojaczki, co prawie nie zdarza się w normalnych warunkach. 16,5 % cieląt rodzących się z ciąży mnogich umierało od razu . Z liczącego 14 sztuk potomstwa miotu maciory większość umierała w cierpieniach już w pierwszych dniach życia.

W ośrodku prowadzono wiele podobnych eksperymentów, nie licząc się w żaden sposób z dobrostanem zwierząt. Animal Welfare Act jest dokumentem prawnym, który chroni m.in. zwierzęta poddawane eksperymentom. Wyłączone spod jego ochrony są jednak zwierzęta gospodarskie. Pracownicy U.S. Meat Animal Research Center mogli więc sobie na dużo pozwolić.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pamiętajmy, że ośrodek ten nie działał sam dla siebie, lecz dla przemysłu mięsnego. Jeśli nie zgadzasz się na przedmiotowe traktowanie zwierząt, spróbuj diety roślinnej, która nie wiąże się z żadnym okrucieństwem. Na dobry początek pobierz nasz starter „Dobre Decyzje”: https://panel-otwarteklatki.ok.k8s.dance/starter-dobre-decyzje

Źródło: nytimes.com