Niedawno pisaliśmy na naszym blogu o problemach austriackich aktywistów i aktywistek. Mimo ogłoszonego ponad rok temu wyroku uniewinniającego, proces ma być wznowiony, a argumenty wydają się naprawdę absurdalne.

VGTW związku z tym aktywiści/ki postanowili zastosować przewrotną akcję samooskarżenia. W liście skierowanym do prokuratora stwierdzają, że według nich taktyka informowania klientów o działaniach firm jest w pełni legalna, nawet jeśli stawia to dane firmy pod presją i grozi utratą tychże klientów. Natomiast W świetle nowego prawa takie zachowanie traktowane jest jako stosowanie przymusu.

Austriacy apelują o podpisywanie listu, a zebrane podpisy/akty samooskarżenia mają zostać przekazane prokuraturze podczas konferencji prasowej.

Razem z listem podpisać można trzy punkty:

– e-mail, który będzie wysłany w Waszym imieniu do głównej siedziby firmy EYBL, sprzedającej wyroby z futer, z prośbą o zaprzestanie tego i zapowiedzeniem legalnej kampanii przeciwko ich firmie, jeśli nie podejmą odpowiednich kroków;

– oświadczenie, że weźmiecie udział w takiej kampanii, wiedząc, że w/w mail został wysłany do firmy EYBL;

– petycję do właścicieli domów handlowych Kleider Bauer z żądaniem zaprzestania sprzedaży futer oraz oświadczeniem, iż w przeciwnym wypadku nie będziecie tam kupować, za to na pewno zachęcać będziecie innych do pójścia w Wasze ślady.

Całość listu możecie przeczytać tutaj. Niestety, jest on dostępny tylko po niemiecku, ale większość informacji podaliśmy powyżej.

Aby pomóc aktywistom skupionym wokół organizacji VGT możecie podpisać wszystkie trzy punkty albo tylko wybrane. Każdy podpis jest ważny i pokazuje oskarżonym, że mogą liczyć na wsparcie z całego świata.

link do strony: http://www.vgt.at/actionalert/selbstanzeige/unterzeichnen.php
Asia
25.06.2013