Przerażone, w pełni świadome byki, podwieszane za nogę do sufitu i zabijane bez ogłuszenia, krowy, które wiązane są linami i którym są podcinane gardła, głodne, kilkutygodniowe cielęta, zmuszone do kilkudniowej podróży statkiem, wycieńczone kilkudziesięcioma godzinami w ciężarówce krowy i owce, ranione poganiaczami elektrycznymi przy załadunku na statek.

Oto wyniki śledztwa przeprowadzonego przeAnimals International (AI) i Tierschutzbund Zurich/Animal Welfare Foundation (TSB|AWF) i opublikowanego wspólnie z Eurogroup for Animals.

AI i TSB|AWF od czerwca 2016 do lutego 2017 prowadziły śledztwo, w którym udokumentowały okrutne warunki panujące podczas transportu oraz uboju zwierząt, w tym bydła i owiec, eksportowanych z Europy do Turcji, Libanu, Jordanii, Izraela, Palestyny oraz Egiptu. Materiał ukazuje praktyki w transporcie i zabijaniu zwierząt, które naruszając europejskie i międzynarodowe standardy dotyczące dobrostanu zwierząt, stanowią w tych krajach normę.

To śledztwo pokazuje kompletną porażkę europejskich urzędników w zakresie monitorowania transportu żywych zwierząt. Zwierzęta wyhodowane z europejską troską o zachowanie norm, transportowane są z naruszeniem prawa UE i zabijane są w skrajnie brutalny sposób, który pogwałca międzynarodowe porozumienia” – powiedział szef Animals International EU, Gabriel Paun. “Europejscy rolnicy, tak jak i samo społeczeństwo, będą przerażeni widząc jak okrutnie traktowane są, hodowane z troską w Europie zwierzęta” dodał.

Zebrane materiały, przedstawiające okrutne traktowanie i niehumanitarny ubój zwierząt eksportowanych z Irlandii, Francji, Rumunii, Litwy, Węgier, Belgii, Czech, Portugalii I Hiszpanii do krajów trzecich, zostaną przekazane Komisji Europejskiej oraz ministrom UE. Jako organizacja członkowska Eurogroup for Animals mówimy zdecydowane NIE długodystansowemu transportowi żywych zwierząt!

Pomóżcie nam i kampanii #StopTheTrucks, którą prowadzimy w Polsce, zebrać jak najwięcej podpisów do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi!  Chcemy zmieniać los tych zwierząt, zaczynając od transportów długodystansowych. Chcemy, by nasz Minister wystosował do Parlamentu Europejskiego apel o rewizję prawa regulującego transport zwierząt.

Podpiszcie list i zachęćcie do tego znajomych! 

http://www.stopthetrucks.eu/en/#take-action