Otwarte Klatki - UMEÅ w Lublinie

Otwarte Klatki w UMEÅ w Lublinie

UMEÅ to pierwszy całkowicie wegański lokal w Lublinie.
W związku z wciąż rosnącym gronem osób, które wykluczają ze swojego menu produkty odzwierzęce 28 listopada z ogromną przyjemnością mogliśmy pojawić się na otwarciu restauracji UMEÅ  na Orlej 4 w Lublinie i spróbować nowego menu.
Na otwarciu pojawiło się mnóstwo osób oraz przedstawiciele naszego stowarzyszenia. Mieliśmy okazję delektować się pysznymi ciastami, burgerami roślinnymi i pyszną zupą cebulową. Warto wspomnieć, że w UMEÅ dostępne są soki przecierowe i napoje produkowane na bazie wody źródlanej z okolic Chmielnika.
Lokal jest czynny codziennie w godzinach 12.00-20.00 i proponuje nam dania na miejscu, jak i na wynos. Jest przyjazny rodzinom z dziećmi i zwierzakom. Ponadto, a może przede wszystkim, chcemy Was poinformować, żeUMEÅ jest pierwszą lubelską restauracją, która weszła do kampanii “Roślinniejemy” stowarzyszenia Otwarte Klatki.
DSC00117Niesamowicie miła obsługa zawsze wprawi każdego w dobry nastrój, świetni kucharze przygotują dania o niezapomnianym smaku – m.in. wyśmienite ciasto buraczkowe, bezsernik ze słonecznika czy swojsko brzmiący żur z białą kiełbasą i wędzonym tofu… Palce lizać. Czekamy na pozostałe propozycje kulinarne.
Serdecznie zapraszamy w imieniu UMEÅ i życzymy smacznego!
Klaudia Aleksandrowicz
11.12.2014