Myślicie, że są wakacje i nic się nie dzieje? Nic bardziej mylnego. Kraków roślinnieje cały rok! Dzisiaj przedstawiamy Wam kolejną porcję lokali, które przystąpiły do naszej kampanii RoślinnieJemy, wzbogacając swoje menu o potrawy roślinne.

 

Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza (Mały Rynek 4, Kraków)

bonobo

Kolejnym cennym nabytkiem na mapie roślinnego Krakowa jest Księgarnia i Kawiarnia Podróżncza BO-NO-BO, na Małym Rynku 4. Jej półki wypełniają przewodniki po najdziwniejszych miejscach kuli ziemskiej. W kawiarni można spróbować egzotycznych gatunków kawy i herbaty oraz regionalnych piw z Polski i nie tylko. Jest też oczywiście i znakomite hiszpańskie wino. Można tutaj zjeść wspaniałe roślinne ciasta, wypić kawę z szeregiem mlek roślinnych do wyboru, a także zjeśc słynne bułki Bonobo. Oprócz dobrodziejstw dla podniebienia obie księgarnie organizują wiele spotkań i ciekawych wydarzeń.

 

Krakowska grupa Otwartych Klatek od dłuższego czasu korzysta z gościnności kawiarni Bonobo i często organizuje tam swoje spotkania, szkolenia i różne eventy. Można tutaj także znaleźc nasze materiały, startery i puszkę – zachęcamy do odwiedzin i wspierania Otwartych Klatek!

Wielopole 3 (Wielopole 3, Kraków)

wielopole3

Kolejnym niezwykle cieszącym nas punktem na mapie roślinnego Krakowa jest restauracja Wielopole 3.

 

Wielopole 3 to miejsce, w którym łączy się smaki utrwalone w polskiej kulturze kulinarnej z odkryciami naukowców. O to wszystko dba szef kuchni – Konrad Czort. Dzięki jego wysiłkom zjecie nie tylko zdrowe potrawy, ale urzeknie was ich oryginalność i estetyka podania.

 

Znajdziecie tutaj dania, które zadowolą wszystkich, z racji tego, że szanuje się tutaj rozmaite wybory kulinarne. Gościom proponuje się szeroki wachlarz opcji, można tu znaleźć dania raw, wegańskie oraz wegetariańskie. Wszystko oparte na produktach sezonowych oraz na świeżych składnikach.

Piekarnia Złoty Chleb, Fatayer (ul. Prof. Śląskiego 4, Kraków)

fatayer-1

Do naszej kampanii dołączyła również piekarnia Złoty Chleb, która niedawno wprowadziła do swojej oferty trzy rodzaje roślinnych fatayerów. Fatayer to bardzo popularne na bliskim wschodzie drożdżowe bułki z różnymi rodzajami nadzienia. Dzięki piekarni Złoty Chleb możemy cieszyć się tym bliskowschodnim przysmakiem bez wyjeżdżania z Krakowa. Do wyboru mamy trzy rodzaje nadzienia – z zaatarem, z tofu oraz ze szpinakiem i tofu. Wszystkie pyszne i sycące, przygotowane z najlepszych składników. Fatayery kupicie w różnych miejscach w Krakowie, na fanpage’u piekarni znajdziecie aktualną listę tych miejsc. A już niedługo piekarnia Złoty Chleb otwiera swój nowy lokal – Fatayer przy Placu Nowym! Kupicie tam wszystkie rodzaje wegańskich fatayerów, różne rodzaje hummusów oraz falafel.

 

Życzymy powodzenia i liczymy na poszerzenie roślinnej oferty piekarni Złoty Chleb!

 

Łąka Cafe (ul. Jana Zamoyskiego 24, Kraków)

SONY DSC

Przy dobrej kawie rodzą się najlepsze pomysły. To idea przyświecająca kawiarni Łąka Cafe, usytuowanej na Podgórzu, która jest przestrzenią działań dla organizacji pozarządowych, ruchów miejskich, grup nieformalnych i dla każdego, kto chce się zaaktywizować. Podczas spotkań tutaj możecie uraczyć się pyszną kawą z mlekiem roślinnym oraz zjeśc roślinne ciasta i ciastka. Kolorystyka łąki, hamak, sympatyczny, pluszowy ślimak Stefan to wszystko składa się na niepowtarzalny klimat tego niezwykłego miejsca, stworzonego przez ludzi aktywnych i dla ludzi aktywnych.

Jakub Stencel

22.07.2015