Ratowanie zwierząt w wirtualnym świecie nie jest może najbardziej skuteczną formą aktywizmu, za to na pewno jedną z najprostszych i najprzyjemniejszych. Run Cow Run to gra zainspirowana prawdziwą historią krowy o imieniu Maxine, której udało się uciec z rzeźni i znaleźć bezpieczne schronienie w sanktuarium dla zwierząt.

unnamedNaszym zadaniem jako graczy jest tak kierować animowaną bohaterką, żeby ominąć czekające na drodze przeszkody, nie dać się złapać groźnemu rolnikowi uzbrojonemu w widły i traktor, a przy okazji uratować z klatek inne zwierzęta. Choć brzmi to bardzo prosto, Run Cow Run potrafi wciągnąć na wiele godzin. Grę można pobrać za darmo z App Store (iOS) i Google Play (Android), a jej autorem jest Oren Bengigi, programista, fotograf przyrody i weganin z Izraela.

Gry wideo były też wykorzystywane do wsparcia konkretnych kampanii w prawdziwym świecie. Niestety niedostępna już w App Store gra Minke Rescue (w której gracz kierował wielorybem, unikając harpunów kłusowników) kosztowała 99 centów, z których 30 trafiało do Sea Shepherd Conservation Society. To niewielka kwota, ale można sobie wyobrazić, że każdy, kto kupił grę ufundował załodze Steve’a Irwina albo Boba Barkera kostkę tofu.

supertofuboyJak wiadomo, tofu można wykorzystać między innymi do tego, żeby stworzyć wegańskie odpowiedniki potraw, których kluczowym składnikiem tradycyjnie było mięso. Podobny zabieg wykonali twórcy gry Super Tofu Boy – odpowiedzi organizacji PETA na popularnego Super Meat Boya. Wegańska wersja dostarcza nie gorszej rozrywki niż oryginał, a smakuje o tyle lepiej, że niezdrową mięsną propagandę zastąpił w niej prozwierzęcy przekaz. W Super Tofu Boy zagramy za darmo na dowolnym komputerze.

Odnośniki:

Krzysztof
04.05.2014