Do niedawna kampania Roślinniejemy na terenie Pomorza Zachodniego obejmowała restauracje tylko ze stolicy województwa – dziś możemy pochwalić się wieściami także z Kołobrzegu!

W tej nadmorskiej miejscowości restauratorzy zaczynają widzieć potrzebę wprowadzenia do swych menu dań całkowicie roślinnych. Czyżby powoli wypierały one najpopularniejsze do tej pory były głównie ryby z frytkami?

Restauracja Pro-Vita

Do naszej kampanii dołączył nie byle kto, gdyż znalazł się tam zlokalizowany przy ulicy Kościuszki ekskluzywny hotel Pro-Vita, który prowadzi restaurację pod okiem nagradzanego wieloma prestiżowymi nagrodami szefa kuchni Daniela Olasa. Możemy tam spróbować kremu z pasternaka podawanym z chipsami z jarmużu, kremem z ziemniaków i pietruszki z kasztanami. Obowiązkowym przysmakiem, bez którego nie powinniśmy wychodzić z lokalu, jest soczysty bakłażan nadziewany pomidorami, a posiłek możemy zakończyć deserem w postaci sorbetu malinowego.

Należy nadmienić, że restauracja ta jest także jedynym obiektem w Kołobrzegu, który oferuje do kawy mleko sojowe. Ale skoro to dopiero początek naszych działań na tym terenie – wszystko przed nami!

Pizzeria Fernando

Dla wygłodniałych a preferujących inną kuchnię, w Kołobrzegu znajdziemy też szybszą alternatywę. Wegańską pizzą uraczy nas Pizzeria Fernando. Miejsce to oferuje każdy rodzaj pizzy ze swojego menu w wersji wegańskiej! Pizzerii tej należy szukać przy ulicy Aleksandra Fredry 16.

Pizzeria Fernando (1)
Teraz nawet wakacyjny wypad nad morze staje się mniej problematyczny, jeśli chodzi o zjedzenie czegoś na mieście. Oby już wkrótce do naszej kampanii dołączyło więcej nadbałtyckich restauracji.

Klaudia Frost
28.05.2015