Niedawno cieszyliśmy się dobrą wiadomością, która dotarła do nas z Indii. Tamtejszy rząd zakazał importu futer! Teraz z radością obserwujemy kolejny sukces organizacji prozwierzęcych – tym razem w Berkeley w Kalifornii, gdzie wprowadzono zakaz sprzedaży futer w celu “promowania świadomości społecznej dotyczącej dobrostanu zwierząt”.
Projekt ustawy został zgłoszony przez BCA (Berkeley Coalition for Animals). W trakcie dyskusji Rady Miejskiej wiele uwagi poświęcono na kwestie związane z niehumanitarnym traktowaniem zwierząt futerkowych i konsekwencje tego, takie jak silny stres, samookaleczanie czy kanibalizm. Radny Kriss Worthington zauważył również, że “dostępność niezliczonych, różnorodnych tkanin sprawia, że nie ma potrzeby istnienia tego brutalnego przemysłu”.

Wśród opinii publicznej nie pojawiły się głosy sprzeciwu. Mieszkańcy Berkeley są zadowoleni z wprowadzenia tego zakazu i popierają decyzję Rady. “Przeniosłam się do Berkeley, bo w tym mieście jest miejsce na współczucie. (…) Głos zwierząt często jest ignorowany. A one mają głos” – powiedziała jedna z mieszkanek. Inna dodała, że “to czas, żeby Berkeley stało się przykładem dla świata”.

Podkreśla się również fakt, że w przeszłości Berkeley było miejscem, w którym uznawano i chroniono prawa marginalizowanych grup społecznych, dlatego istnienie okrutnego przemysłu futrzarskiego było sprzeczne z wartościami ważnymi dla tego miasta.

Berkeley jest drugim miastem w Kalifornii, które wprowadziło taki zakaz. W 2013 roku udało się tego dokonać w West Hollywood, nad czym pracowała między innymi Joanna Krupa.

Nasza petycja dotycząca zakazu hodowli psowatych na futro trafiła do Sejmu w listopadzie. Obserwujemy pozytywne zmiany w coraz większej ilości miast i państw na całym świecie i mamy nadzieję, że również Polska dołączy do tego grona, w którym etyka i humanitaryzm przeważają nad okrutnym przemysłem.

Zakończ hodowlę zwierząt na futra

Podpisz petycję

Źródło:Berkley side