Twoja ostatnia wola
może mieć wpływ
na przyszłe pokolenia,
zarówno ludzi jak i zwierząt

Dlaczego warto uwzględnić Otwarte Klatki w swoim testamencie?

Uwzględniając Otwarte Klatki w swoim testamencie, podejmujesz się jednego z najbardziej odpowiedzialnych zobowiązań wobec przyszłych pokoleń ludzi oraz zwierząt. Zadbaj o to, by Twoja ostatnia wola została wypełniona zgodnie z Twoimi przekonaniami.

Decyzja o tym, kogo uwzględnisz w testamencie, jest niezwykle istotnym i osobistym wyborem. Jeśli zdecydujesz się przekazać swój majątek lub jego część Otwartym Klatkom, zadbamy o to, aby wartości, które wyznajesz, zostały podtrzymywane.

Jak sporządzić testament z uwzględnieniem Otwartych Klatek?

To proste. Wystarczy, że napiszesz swój testament odręcznie lub z pomocą notariusza. Pamiętaj, aby podpisać się własnoręcznie i opatrzyć testament datą.

  • Zanim podejmiesz ten najważniejszy krok, zastanów się, czy są osoby bliskie, którym chciał(a)byś przekazać swoje dobra.

  • Nie musisz przekazywać całego majątku Otwartym Klatkom. Możesz powołać nas wspólnie z osobami, którym chcesz przekazać jego część.

  • Oszacuj wartość swojego majątku. Sprawdź, jakie dobra posiadasz. Mogą to być nieruchomości, pieniądze, ale także długi. W przypadku zadłużenia oceń jego wielkość i uwzględnij przy sporządzaniu testamentu.

  • Umów się na spotkanie z notariuszem. Możesz go znaleźć tutaj. Jeżeli masz problem ze znalezieniem odpowiedniej osoby, daj nam znać – pomożemy umówić takie spotkanie.

  • Poinformuj nas jeżeli uwzględniłeś(-aś) nas w swoim testamencie – wyślij maila na adres: agnieszka.olszak@otwarteklatki.pl lub poproś o to swojego notariusza, który prześle nam kopię testamentu.

  • Pamiętaj – w przypadku braku małżonka, krewnych i dzieci małżonka powołanych do dziedziczenia z ustawy, czyli w przypadku braku innych spadkobierców ustawowych, Twój majątek dziedziczy gmina lub Skarb Państwa.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy notariusza?

Sporządzenie testamentu w obecności profesjonalnego doradcy da Ci gwarancję, że Twoja ostatnia wola zostanie spełniona. Notariusz ponadto dopilnuje, by Twoja wola była wyrażona najdokładniej i zgodnie z prawem, tak by nie mogła okazać się nieważna.

Może on także przechować Twój akt notarialny w bezpiecznym miejscu lub zarejestrować go bezpłatnie w Notarialnym Rejestrze Testamentów na wypadek swojej śmierci, dzięki czemu będzie można w każdym momencie sprawdzić jego treść.

Zapamiętaj

  • możesz zapisać organizacji konkretną rzecz (np. samochód, mieszkanie) lub dowolną kwotę pieniężną,
  • możesz powołać Otwarte Klatki wspólnie z innymi osobami, którym chcesz przekazać swój majątek,
  • możesz ustanowić Stowarzyszenie Otwarte Klatki jedynym swoim spadkobiercą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej formie wsparcia Otwartych Klatek, zapraszamy Cię do osobistego kontaktu z nami. Chętnie dowiemy się, które nasze działania są Ci bliskie – może chcesz zapisać konkretną kwotę pieniędzy albo przeznaczyć wpłatę na konkretną kampanię. Napisz do nas: agnieszka.olszak@otwarteklatki.pl

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120