Przekaż darowiznę

Francja rozważa wycofanie jaj klatkowych do 2022 roku.

Francja jest coraz bliżej wprowadzenia zakazu sprzedaży jaj „trójek”.

Chów klatkowy na językach francuskich polityków

Jak podaje francuska organizacja prozwierzęca L214, Francja rozważa wycofanie jaj klatkowych z półek sklepowych do 2022 roku. Prezydent Francji Emmanuel Macron jeszcze w kampanii wyborczej podjął temat okrutnego chowu klatkowego i zapowiedział, że jest to temat, którym chciałby się zająć. Istnieje szansa, że obietnica ta może mieć swój finał we wprowadzeniu prawa zakazującego sprzedaży w supermarketach jaj „trójek”, czyli takich, które pochodzą z chowu klatkowego. Minister Rolnictwa Stephane Travert ogłosił, że temat chowu klatkowego jest dla niego bardzo ważny i chciałby, aby do 2022 roku jajka klatkowe zniknęły z francuskich sklepów. Liczymy na to, że deklaracje polityków i zainteresowanie tematem dobrostanu kur niosek przyniosą efekt w postaci regulacji prawnych.

Francuzi montują kamery w rzeźniach.

Trend dotyczy też Polski

Coraz więcej firm, sieci sklepów, supermarketów, restauracji i dużych producentów żywności decyduje się na wprowadzenie oficjalnej polityki w sprawie dobrostanu kur niosek. Globalne i lokalne marki, takie jak Tesco czy Auchan, decydują się na rezygnację z wykorzystywania w produkcji i sprzedaży jaj z chowu klatkowego.

Salmonella w jajkach

Po co ten zakaz?

Kury nioski hodowane w systemie chowu klatkowego całe swoje życie spędzają w klatce wraz z wieloma innymi kurami. Nie wychodzą na zewnątrz, nie grzebią w ziemi, nie zobaczą nigdy słońca. Rodzą się w dużej hali, a życie kończą w rzeźni lub umierają przedwcześnie w klatce.

Polacy chcą lepszych warunków dla kur na mięso

Pomóż nam działać!

50 zł100 zł20 złinna kwota

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.