Przekaż darowiznę

Gratulujemy nowym Parlamentarzystom i czekamy na konkretne działania

Parlament minionej VIII kadencji dał wiele obietnic zmian dla zwierząt, jednak cztery lata minęły i światła dziennego nie ujrzały żadne z nich. Sejm i Senat IX kadencji rozpoczęły pracę zaledwie 1,5 miesiąca temu, ale już w tym krótkim czasie pojawiły się konkretne nadzieje na zmiany prawne w ochronie zwierząt, na które czekamy. Przede wszystkim powrócił do debaty publicznej temat zakazu hodowli zwierząt na futro. Będziemy robić wszystko, żeby politycy wywiązali się z obietnic.

Rzetelna wiedza w Sejmie i Senacie

Naszym podstawowym zadaniem w pracy z parlamentarzystami jest zapewnienie rzetelnej wiedzy. Dlatego już od początku IX kadencji Sejmu i Senatu staramy się zapewnić taką wiedzę. Do wszystkich 560 osób, które pomyślnie przeszły  wybory, wysłaliśmy list gratulacyjny.

Przeczytaj także: Zwierzęta futerkowe liczą na parlamentarzystów IX kadencji

Do każdego listu dołączyliśmy aktualną broszurę informacyjną: “Cena Futra. Wszystkie niezbędne informacje na temat przemysłu futrzarskiego w Polsce”. Ta krótka lektura zapewni politykom odpowiedzi na wszystkie pojawiające się wątpliwości.

parlamentarzyści o zwierzętach

W 2011 roku opublikowaliśmy pierwsze zdjęcia i filmy z polskich ferm futrzarskich. Od tego czasu nie ustajemy w staraniach na rzecz zakazania w Polsce  hodowli zwierząt na futro.

Choć pozornie nic się nie zmieniło, to sytuacja jest dziś inna: poparcie dla zakazu w Polsce urosło do 73%hodowla zwierząt na futro to dziś główny temat debaty publicznej o zwierzętach hodowlanych w Polsce, zarówno na świecie, jak i w naszym kraju przemysł futrzarski wpadł w kryzys finansowy i widzimy coraz więcej zamykających się ferm. 

parlamentarzyści o zwierzętach

Nie możemy teraz zaprzestać starań. Musimy patrzeć politykom na ręce i przypominać o naszych oczekiwaniach. Musimy przypominać im o ich obietnicach przed- i powyborczych.  Broszury wysłane do parlamentarzystów zawierają odpowiedzi na wszystkie pojawiające się w debacie publicznej wątpliwości. Gratulujemy politykom sukcesu w wyborach, ale teraz czekamy na konkretne kroki.

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter, aby wiedzieć więcej

Pomóż nam działać!

50 zł100 zł20 złinna kwota

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.