Przekaż darowiznę

Przemysł mleczarski w USA zabił pół miliona krów

Wiodący amerykańscy producenci wyrobów mleczarskich zostali zobligowani do zapłaty 52 mln dolarów kary za zabicie pół miliona krów. Był to ich sposób na zmniejszenie zasobów mleka, a tym samym windowanie cen swoich produktów.

Pozew zbiorowy o naruszenie norm prawa antymonopolowego umożliwił konsumentom ubieganie się o zwrot kosztów za wyroby mleczne zakupione  w latach 2003-2011 w jednym z kilku stanów.

W 2011 roku firma Hagens Berman Sobol Shapiro LLP złożyła pozew zbiorowy w imieniu oszukanych konsumentów przeciwko spółkom: National Milk Producers Federation, Dairy Farmers of America, Land O’ Lakes, DairyLea Cooperative i Agrimark.

Pozew głosił, że grupa Cooperatives Working Together nadzorowała program decydujący o tym, co zrobić z krowami “niepotrzebnymi” już dla przemysłu mleczarskiego. W latach 2003-2010 grupa wykupywała stada krów, głównie od mniejszych przedsiębiorców, i wysyłała je do przedwczesnego uboju, tym samym zmniejszając zasoby mleka.

Martwe krowy przemysł mleczny

Milk Industry – flickr.com

Na stronie internetowej Cooperatives Working Together można było odnaleźć nie tylko informacje o czerpanych zyskach. Strona informowała też, że program rozwiązywał problem farmerów, którzy chcieli zakończyć hodowlę krów.

Przeczytaj także Ile bólu zmieści się w szklance mleka?

Wyrok skazujący udowodnił, że hodowcy nie mają prawa krzywdzić zwierząt oraz konsumentów w imię większego zysku.

Źródło: www.huffingtonpost.com

Pomóż nam działać!

50 zł100 zł20 złinna kwota

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.