Raport „Stan zabezpieczeń ferm norek w Polsce”

Przedstawiamy Wam raport „Stan zabezpieczeń ferm norek w Polsce w kontekście przeciwdziałania ucieczkom zwierząt”. Tym razem przyjrzeliśmy się temu, jak wygląda kwestia ogrodzeń na fermach. Od lipca do listopada 2018 roku skontrolowaliśmy 131 ferm pod względem obowiązujących zabezpieczeń przed uciekającymi z nich drapieżnikami.

Pobierz

Raport „Drapieżny biznes”

Oddajemy w Wasze ręce drugi raport opisujący rzeczywistość hodowli zwierząt na futro w Polsce. Publikacja powstała na bazie dokumentacji zgromadzonej w roku 2013 na fermach norek amerykańskich — najczęściej hodowanego na futro zwierzęcia w Polsce. Koncentruje się na metodach oraz konsekwencjach hodowli tego gatunku. Powstawanie ferm norek amerykańskich stanowi coraz bardziej kontrowersyjne i społecznie istotne zagadnienie. Przejawem społecznego zainteresowania tym tematem jest niemal setka protestów przeciwko powstającym i istniejącym inwestycjom na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Pobierz

Raport „Cena futra”

W listopadzie 2012 roku powstała nasza pierwsza publikacja: „Cena futra. Rzeczywistość polskich ferm futrzarskich”, owoc dwuletniego śledztwa na polskich fermach. Na śledztwo złożyły się nagrania i zdjęcia z 52 ferm lisów, jenotów i norek z całej Polski. Materiał ten ujawnił liczne przypadki łamania przepisów dotyczących utrzymania zwierząt oraz norm sanitarno-środowiskowych. Stanowi też dowód na powszechność okaleczeń i chorób zwierząt na fermach i tym samym potwierdza, że cierpienie zwierząt jest nieodłącznym elementem hodowli na futro. Polecamy zapoznanie się z raportem ze śledztwa.

Pobierz

Wesprzyj nas

Pomóż nam działać!

50 zł100 zł20 złinna kwota

Twoja darowizna sprawi, że nasze materiały pozna jeszcze większa liczba osób.

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.