Jeśli do tej pory byłaś przekonana, że dobre i ładne torebki muszą być wykonane ze zwierzęcej skóry, to ta lista wyprowadzi Cię z błędu. Pokazujemy wybrane propozycje damskich torebek, wykonanych z wysokiej jakości materiałów syntetycznych lub roślinnych. 

1. Alexandra K. – www.alexandrak.pl

Na początek, piękne torebki polskiej projektantki marki ALEKSANDRA K. Firma posiada certyfikat PETA , który daje gwarancję sprawdzonych dostawców i materiałów. Ponadto otrzymała 1-szą nagrodę na najładniejszą kobiecą torbę przyznaną przez niemiecki oddział PETA.
Filozofią firmy jest m.in. pokazanie, że produkty wegańskie mogą być modne, ładne i wysokiej jakości. Wszystkie projekty wykonane są ręcznie na zamówienie z wysokiej jakości materiałów. Jest możliwość kupienia bonów prezentowych!
ak2


2. Matt & Nat – www.mattandnat.com

mn

MATT & NAT – kanadyjski producent wysokiej jakości toreb damskich i męskich, portfeli i innych produktów, posiadający w swojej kolekcji wiele fasonów.
Marka Matt & Nat cieszy się uznaniem w wielu krajach na świecie. Posiada salony sprzedaży w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemczech i Australii oraz własny sklep internetowy. To uznana marka produkująca wyłącznie z materiałów niepochodzących od zwierząt!
W Polsce najłatwiej nabyć jej produkty przez internetowy sklep Zalando.


3. Susan Nichole – www.susannichole.com

SN-Ambassador-postcard-front

Amerykańska projektantka SUSAN NICHOLE oferuje duży wybór toreb i portfeli 100% przyjaznych zwierzętom.


sn2sn3


4. Gunas – www.gunasthebrand.com

g
W ofercie nowojorskiej marki GUNAS znajduje się duży wybór toreb w ramach kilku kolekcji, takich jak glamour, champion, angel i innych. 

g3


5. Cri de Coeur – www.cridecoeur.myshopify.com

ccc
CRI DE COEUR to marka stworzona w 2008 r. przez dwie nowojorskie projektantki: Ginę Ferraraccio and Julie Dicterow. W kolekcji bardzo modna z torba z frędzlami! Cri de coeur produkuje również portfele i przepiękne buty!
cc
cc2


6. Deux Lux – www.deuxlux.com

dl
DEUX LUX to firma, która została założona w 2005 roku przez Fati Mahdavi i Sarę Naghedi. W ofercie znajdują się torby, oraz inne akcesoria takie jak portfele, kosmetyczki, wizytowniki. Wszystkie produkty posiadają certyfikat nadawany przez PETA. 

dl2


7. Landebahn – www.facebook.com/landebahn.clothing/

lb

LANDEBAHN to warszawska marka z korzeniami w berlińskim X-bergu. W 2014 r. wypłynęła ze swoimi charakternymi torbami określanymi jako nieśmiertelne. To proste, mocne torby pozostawiające mocne wrażenie. Dla niego i dla niej. Na pewno nie modne, za to charakterne i Grubymi Nićmi Szyte.
Landebahn tworzy torby dla bezimiennych bohaterów i anonimowych artystek dnia codziennego. Logiem marki jest śmigło (“ostre śmiglo vs. ostre koło”). Liderami marki są wieloletni, niezłomni wegetarianie.
lb2


 8. Mybag – www.mybag.pl

mb
MY BAG to polska Firma, której specjalnością są hippacki – torebki na biodro, różnego typu holdery, paski do pedałów, torby oraz wszystko co związane z szeroko rozumianą kulturą rowerową.
„Połączenie wysokiej jakości, przemyślanej konstrukcji i nowej estetyki czynią produkty funkcjonalnymi i rozpoznawalnymi. Znaczna część materiałów jest recyklingowana dzięki czemu rowerowy lifestyle, jak okazuje się, może być jeszcze bardziej ekologiczny.”
Z toreb miejskich firmy Mybag polecamy torbę wykonaną z rowerowej dętki!
mb2


9. Coll.Part. – www.facebook.com/coll.part.polska/

COLL.PART. oferuje różnego rodzaju torby, kosze, portfele, nerki, kosmetyczki i inne ciekawe produkty w wielu jaskrawych kolorach i niepowtarzalnych nadrukach, które znajdą szerokie zastosowanie.
Firma produkuje swoje wyroby z zachowaniem Fair Trade.
W ofercie ma torby z worków po ryżu, szyte przez sieć organizacji społecznych na rzecz kobiet i dzieci.
Reprezentuje serie pomysłowych, oryginalnych i eko-odpowiedzialnych produktów wykonanych ze zużytych worków po ryżu, cemencie, paszy dla ryb i innych sypkich artykułach, sprzedawanych codziennie na lokalnych targowiskach w Kambodży i Burkina Faso przez sieć organizacji społecznych zapewniających schronienie, pracę i edukację potrzebującym kobietom i dzieciom.
cp


10. Nenukko – nenukko.com

n

W ofercie NENUKKO znajdują się w 100% wegańskie ubrania i akcesoria. Produkty charakteryzuje interesujący design i wysoka jakość!
Obecnie w kolekcji dostępna jest średniej wielkości bawełniana torba miejska z podwójną kieszenią na froncie.