Mamy co świętować! Osiągnęliśmy prawdziwy krok milowy w działaniach na rzecz kur niosek. Ponad 100 firm wydało oficjalne, globalne deklaracje wycofania jaj klatkowych, wykonując tym samym krok w kierunku zakończenia okrucieństwa wobec kur we wszystkich krajach, w których działają. Od konglomeratów fast-foodowych, przez wielkie sieci supermarketów aż po znane marki hotelowe – te multifunkcjonalne korporacje oficjalnie zobowiązały się do rezygnacji z jaj pochodzących z nieetycznego chowu klatkowego, udowadniając tym, że ruch na rzecz zakończenia przemocy wobec zwierząt nie zwalnia.

Fot. Konrad Łoziński

Aktywiści z całego świata połączyli siły i głośno opowiedzieli się przeciw okrucieństwu. W rezultacie, dla kur na całym świecie nadchodzi bezklatkowa przyszłość.

Uzyskanie aż 100 globalnych polityk cage-free w 5 lat jest naprawdę doniosłym osiągnięciem. Dzięki obrońcom zwierząt takim jak Ty, którzy podpisywali petycje, udostępniali posty w social mediach, pisali e-maile do osób decyzyjnych, przekazywali datki czy wspierali protesty, 100 firm o zasięgu światowym postanowiło powoli wycofywać się z chowu klatkowego we wszystkich krajach, w których działają. Ile jest wszystkich firm na świecie, które wydały oświadczenie o rezygnacji z jaj pochodzenia klatkowego? Aż 2100! A teraz, dzięki Tobie, ponad 100 firm podjęło decyzję o poprawie losu kur niosek nie tylko w swoich lokalnych sieciach, ale w łańcuchu dostaw na całym świecie.

Open Wing Alliance (OWA), globalna koalicja obrońców praw zwierząt, wspiera te dalekosiężne plany zakończenia cierpienia kur w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie, Afryce, Azji i Oceanii. Zainicjowana przez The Human League w 2016 roku, koalicja OWA zjednoczyła 78 organizacji z 63 państw w celu wyeliminowania hodowli klatkowej za pomocą zbierania deklaracji od firm. Ponieważ ludzie z całego świata poświęcili swój czas na działanie dla zwierząt, odejście od chowu klatkowego nie tylko się odbywa – ono sukcesywnie przyspiesza. Progres jest realny, a jego pęd nie do zatrzymania.

  • 100 globalnych polityk oznacza, że jajka z chowu alternatywnego pewnego dnia staną się normą w restauracyjnych daniach i na sklepowych półkach.
  • 100 globalnych polityk oznacza, że niektóre kraje, takie jak Serbia, Pakistan, Birma, Wietnam czy Rosja, wykonały swój pierwszy w historii krok w stronę odejścia od chowu klatkowego.
  • 100 globalnych polityk oznacza, że lokalne i krajowe prawa przeciwko zamykaniu kur w klatkach mają szansę zostać uchwalone.
  • I przede wszystkim, 100 globalnych polityk oznacza, że znaleźliśmy się w historycznym punkcie zwrotnym, gdzie współczujący konsumenci – tacy jak Ty – stanowią prawdziwą siłę sprawczą.

Od chwili powstania koalicji Open Wing Alliance, nastąpił duży progres dla zwierząt. Dopóki korporacje będą dotrzymywać danego słowa, miliony kur niosek na całym świecie, uwolnione od życia w klatce, będą mogły rozłożyć swe skrzydła. Taka jest siła globalnego ruchu na rzecz zwierząt.

Dołącz do naszych działań! Zostań obrońcą zwierząt i pomóż nam przekonać kolejne światowe korporacje do rezygnacji z jaj klatkowych i poprawy losu kur niosek.

Fot. Andrew Skowron

Źródło: https://thehumaneleague.org/article/100-global-cage-free-policies