Rok 2023 liczył 365 dni, 52 tygodnie, 8 760 godzin. Staraliśmy się w pełni wykorzystać każdą z 525 600 minut na poprawę losu zwierząt hodowlanych wiedząc, że mamy 0 czasu do stracenia. Pracowaliśmy intensywnie, przybliżając realia chowu przemysłowego oraz nagłaśniając nadużycia hodowców. Prezentujemy przed Wami garść statystyk minionego roku! Pełne zestawienie pracy śledczej w 2023 znajduje się we wpisie: Podsumowanie roku śledczego.

foto: Otwarte Klatki

Rok spędziliśmy w trasie

foto: Otwarte Klatki

Oznacza to, że podczas wyjazdów śledczych zaczęliśmy zataczać drugie koło wokół Ziemi, której obwód wynosi 40 075 kilometrów. Monitorowanie ferm, spotkania z właścicielami, odbiory interwencyjne zwierząt wymagają czasu i zaangażowania, a co za tym idzie – nie wystarczą jedne odwiedziny by móc ocenić rzeczywisty stan panujący w danym miejscu.

Zbierając materiały z wielu miejsc

foto: Otwarte Klatki

Dokumentując rzeczywiste warunki hodowli zwierząt futerkowych i gospodarskich, podchodzimy w rzetelny sposób do zastanych przez nas obrazów. Producenci mamią nas reklamami i zdjęciami szczęśliwych kur czy krów, podczas gdy ich dobrostan nie może zostać zachowany przez obowiązujące warunki chowu czy minimum egzystencjalne dyktowane systemem produkcji. Niestety, nie są to marginalne przypadki, a przytłaczająca większość odwiedzonych przez nas miejsc.

Za swój cel obraliśmy

foto: Otwarte Klatki

Śledztwa są głównym narzędziem w pracy wykorzystywanym do tego, by móc sprawdzić czy stan deklarowany przez producentów odpowiada realiom. Ze względu na nasze ponad 10 letnie doświadczenie, zaplecze sprzętowe i umiejętności, często otrzymujemy propozycje współpracy z aktywistami z innych krajów. W minionym roku przemierzyliśmy Rumunię i Portugalię. Zebrane materiały posłużyły miejscowym instytucjom do przeprowadzenia kampanii społecznych.

Współpracowaliśmy z 7 organizacjami

Z takich krajów jak: Niemcy, Portugalia, Rumunia, Włochy, Estonia. Zwierzęta cierpią tak samo, bez względu na to, po której stronie granicy się znajdują. Jedynie zmiany systemowe są w stanie realnie poprawić ich komfort życia.

foto: Otwarte Klatki

Tylko razem możemy przyczynić się do tego, by głos zwierząt futerkowych i gospodarskich został w pełni wysłuchany.

Dziękujemy za wsparcie w minionym roku!

Planujemy z jeszcze większą intensywnością walczyć o prawa zwierząt zapomnianych za murami ferm.