W ostatnich tygodniach rzuciliśmy wszystkie (nie tylko nasze!) ręce na pokład w celu zbiórki podpisów pod tą petycją, którą wspólnie z organizacją Compassion in World Farming kierujemy do Ministra Rolnictwa. Cel jest prosty – chcemy, by Minister poparł unijny zakaz hodowli zwierząt w klatkach, widząc jak istotny jest to temat z perspektywy polskiego społeczeństwa, niezależnie od światopoglądu. Każdy JEDEN GŁOS ma znaczenie.

Dowiedz się, jak na 4 różne sposoby możesz pomóc nam jak najszybciej dobić do 200.000 podpisów pod petycją!

Sposób 1: Udostępnij link do petycji w swoich mediach społecznościowych

Niemal każdy z nas korzysta dziś z mediów społecznościowych i mają one ogromną moc jeśli chodzi o zmianę społeczną. Pokaż obserwującym Cię znajomym, że ten temat jest dla Ciebie ważny, że Twój podpis jest już złożony i zachęcasz do tego samego.

Możesz wkleić na swoje profile sam link do petycji albo użyć specjalnie przygotowanych grafik, które znajdziesz na tym dysku: są tam pionowe grafiki do użycia np. na insta stories, a także kwadratowe grafiki, które sprawdzą się jako post jeśli masz konto na profilach takich jak Facebook, Twitter, LinkedIn czy właśnie Instagram. Pamiętaj, że dodając kilka słów od siebie na temat tego dlaczego zachęcasz do podpisania petycji – zwiększasz szansę na to, że Twoi dalsi i bliżsi znajomi klikną w link i złożą swój podpis!

Sposób 2: Wykorzystaj konwersacje/grupy z rodziną i przyjaciółmi na WhatsAppie/Messengerze! 

Mnogość komunikatów w mediach społecznościowych może sprawić, że informacja o petycji może zostać przeoczona w gąszczu innych postów. Dużo trudniej przeoczyć lub zignorować personalną prośbę do znajomych/przyjaciół/rodziny, z którymi często jesteśmy na grupach czy konwersacjach popularnych komunikatorów.

Pewnie większość z Was kojarzy barwne grafiki w stylu “smacznej kawusi”, które byłyby wprost idealne na taką okoliczność. Mamy je! Możecie skorzystać z wzorów dostępnych tutaj, wybrać swoją ulubioną grafikę, opatrzyć ją linkiem www.jednym-glosem.pl i swoim słowem od serca – szanse na to, że inni członkowie grupy podpiszą petycję oceniamy wysoko! 

Sposób 3: Powieś plakat promujący zbiórkę podpisów w swoim miejscu pracy/placówce edukacyjnej!

Miliony zwierząt cierpiących w ciasnych klatkach nie mają możliwości same się bronić. To właśnie my — ja, Ty, setki i tysiące kolejnych osób — możemy i musimy przemówić w ich imieniu. Teraz jest moment żeby przypominać o zwierzętach i historycznej szansie na poprawę ich dobrostanu w codziennej przestrzeni.

Jest prosty sposób, dzięki któremu przez najbliższe tygodnie w Twoim miejscu pracy/na uczelni będzie wisiało przypomnienie o tym, żeby złożyć swój podpis pod petycją na www.jednym-glosem.pl. Wystarczy, że skorzystasz z tego projektu, wydrukujesz jeden lub kilka plakatów i za zgodą odpowiednich osób wywiesisz je w swojej codziennej przestrzeni. Pomyśl czy są jakieś zaprzyjaźnione miejsca – Twoje biuro / biuro Twoich przyjaciół, restauracja, w której często jadasz, klub sportowy etc. i po prostu zapytaj czy możesz powiesić plakat. Pierwszy krok bywa najtrudniejszy, ale uwierz nam – kiedy już się odważymy, często okazuje się, że wokół nas jest mnóstwo osób, które kochają zwierzęta i korzystają z możliwości na niesienie im pomocy! 

Sposób 4: Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku, zaproś znajomych i wspólnie inspirujmy się do działania!

W natłoku codziennych obowiązków czasami trudno znaleźć motywację do działania, a tę często czerpiemy od osób działających w imieniu zwierząt. Jeśli jesteś aktywny/a na Facebooku, dołącz do tego wydarzenia i zaproś na nie swoich znajomych. Obiecujemy, że w najbliższych tygodniach będzie pojawiało się tam sporo informacji dotyczących zbiórki podpisów na lokalnym i ogólnopolskim poziomie!

Aktywnie zbierasz podpisy w swoim środowisku rodzinnym/zawodowym? Zachęcamy do pochwalenia się i inspirowania do tego samego inne osoby, które już dołączyły do wydarzenia!