“Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy z nas byłby wegetarianinem” – tak brzmiały słowa Paula McCartneya. Trudno się z nimi nie zgodzić. Mocno wierzymy w to, że w każdym z nas tkwi empatia i wrażliwość na krzywdę zwierząt, dlatego tak ważne są dla nas śledztwa, pokazujące realia chowu przemysłowego, w tym zwierząt hodowanych na futro w Polsce. Relacje z nich możecie znaleźć na naszym kanale youtube.

Dlaczego śledztwa?

Od początku działalności Otwartych Klatek śledztwa stanowią dla nas podstawę do walki o dobrobyt zwierząt hodowlanych. Dzięki materiałom zdobytym podczas tajnych badań, Otwarte Klatki wraz z innymi organizacjami prozwierzęcymi ukazywały szerszej opinii publicznej przykłady życia naznaczonego cierpieniem, nieodpowiednich warunków i nierzadko nawet maltretowania zwierząt. Bardzo ważnym jest dla nas, by prawda zawarta w śledztwach ujrzała światło dzienne, i co  istotne, dotarła do jak największego grona konsumentów. Ukazywanie jej – koszmaru, z jakim codziennie zmagają się zwierzęta, stanowi kluczowy element naszej wspólnej walki o lepsze jutro dla zwierząt.

Chcielibyśmy przypomnieć Wam i zestawić najważniejsze śledztwa przeprowadzone przez Otwarte Klatki, które możecie znaleźć na naszym youtube.

1. Szokujące materiały z fermy norek, należącej do Andrzeja Piątaka, posła Ruchu Palikota, opublikowane przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki w 2013 roku.

2. Dwumiesięczne śledztwo pracownika wielkopolskiej fermy norek pokazującego ogrom cierpienia i drastyczne warunki, w jakich żyją tamtejsze zwierzęta.

3. Film pokazujący brutalny sposób zabijania zwierząt hodowanych na futro w Polsce.

4. Trasa udokumentowana przez Stowarzyszenie Essere Animali wraz ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki. Każdego roku transportowane są nią tysiące koni w podróżach bez powrotu, które rozpoczynają się na targach, a kończą, po wyczerpującej podróży, przerażającą śmiercią.

5. Drastyczne materiały opublikowane przez nasze stowarzyszenie z ferm kur należących do firmy Fermy Drobiu Borkowski.

Chcemy uczynić mury ferm i rzeźni przezroczystymi, by nikt nie mógł powiedzieć, że nie wiedział, nie zdawał sobie sprawy, czy że został oszukany. Chcemy, by te obrazy zagościły na stałe w społecznej świadomości, a decyzje podejmowane przez ludzi w tej kwestii były rzeczywiście świadome.

Pomóż nam pokazywać prawdę. Bądź głosem zwierząt.

Dzięki prowadzonym śledztwom wydobywamy cierpienie zwierząt na światło dzienne i walczymy o sprawiedliwość.
W 2019 chcemy przeprowadzać jeszcze więcej śledztw i interwencji. W ramach akcji Działamy Dla Zmiany zbieramy środki, by było to możliwe.

Wesprzyj naszą zbiórkę darowizną. Każda złotówka ma znaczenie!