Rok 2020 był w pewnym sensie wyjątkowy dla wszystkich istot – zarówno dla ludzi, jak i zwierząt pozaludzkich. Działo się bardzo dużo złego, ale też dobrego, a o wszystkim informowaliśmy Was między innymi za pośrednictwem filmów udostępnianych na platformie YouTube. W 2020 zostało nagranych wiele materiałów oraz serii, a o kilku najważniejszych możecie przeczytać w poniższym wpisie.

1. Aktywista zatrudnił się na największej fermie norek w Polsce!

Najgłośniejsze śledztwo tego roku – Yevhen, aktywista z Ukrainy, na 2 miesiące zatrudnił się na fermie w miejscowości Góreczki, należącej do Wojciecha Wójcika. W mediach Wójcikowie przekonywali, że przypadki znęcania się nad zwierzętami na fermach są wyjątkami. Przeczą temu jednak liczne filmy, które zostały nagrane przez aktywistów. Na ich własnej fermie znaleźliśmy dowody chorób, braku leczenia oraz kanibalizmu wśród norek, co tylko potwierdza, że cierpienie zwierząt na fermach jest normą, a nie wyjątkiem.

2. Ubój norek na fermie futrzarskiej – zobacz śledztwo z fermy w Długiem Starem

Niedawno opublikowany został pierwszy tego typu materiał w Polsce, a mowa o filmie ukazującym to, co dzieje się we wnętrzu komory gazowej służącej do „humanitarnego”, zdaniem hodowców, uboju zwierząt. Widać na nim norki walczące o każdy oddech. Należy dodać, że te, które przeżyją, są zabijane poprzez dobicie metalowym prętem lub uderzaniem o ziemię.

3. 5 patologii z interwencji Otwartych Klatek na polskich fermach

W materiale tym mówimy o jedynie pięciu spośród ogromnej liczby wielu innych patologii mających miejsce na polskich fermach. Dotyczy to nie tylko lisów czy norek, ale także brojlerów. O tym co zastaliśmy na fermie kurczaków hodowanych na mięso, dowiecie się z materiału.

4. Jasna Strona Mocy – sezon drugi

Na początku roku ogłosiliśmy i już udostępniliśmy część nagrań z drugiego sezonu Jasnej Strony Mocy. Wypowiadają się w nich przedstawiciele sportów siłowych, a także sylwetkowych, osiągający sukcesy na diecie roślinnej. Można między innymi obejrzeć wywiady z Emilem Stanisławskim, Wojciechem Enyamą, Radkiem Zarzyckim czy Katarzyną Najman.

5. Wiadomości Poklatkowe

Wszystkie osoby, które chciałyby być na bieżąco z informacjami o sytuacji zwierząt czy popularności diety roślinnej – zarówno w Polsce, jak i na świecie – zapraszamy do regularnego zapoznawania się z cyklem „Wiadomości Poklatkowych”. Można się z nich dowiedzieć między innymi o pierwszej mleczarni roślinnej w Polsce, nowościach wśród produktów roślinnych czy też losach „Piątki dla zwierząt”.

Rok 2020 był bardzo owocny, ilość przygotowanych materiałów okazała się naprawdę pokaźna. Oczywiście to nie wszystkie udostępnione przez nas filmy, jest ich zdecydowanie więcej – od informacyjnych po edukacyjne. Miejmy nadzieję, że 2021 rok będzie równie produktywny, a w międzyczasie zachęcamy Was do zapoznania się z naszym kanałem na YouTubie oraz do wspólnego działania na rzecz poprawienia dobrostanu zwierząt. Działajmy!