Jeśli jesteś jednym z aktywnych użytkowników smartfonów z systemem Android, tu znajdziesz coś dla siebie. Przedstawiam siedem najbardziej przydatnych wegańskich aplikacji, które pomogą Ci być jak najbardziej świadomym, aktywnym i sytym bez względu na to, gdzie się znajdujesz.

1. Happy Cow

Aplikacja pochodzi ze znanego serwisu Happycow.net zbierającego informacje na temat wegańskich, wegetariańskich i przyjaznych tym dietom klubów, restauracji i sklepów. Bezpłatna wersja wyświetla interesujące pod względem gastronomicznym miejsca w mieście, w którym się znajdujesz oraz opinie o nich. Aplikacja posiada łatwy interfejs, brak w niej niepotrzebnych informacji. Poradzi sobie z nią także osoba nie znająca języka angielskiego.

Chcesz spróbować diety roślinnej?

Podejmij 22-dniowe wyzwanie Vegan Challenge! Otrzymasz jadłospisy, porady i opiekę mentora.

Dowiedz się więcej!

2. Vegan Life

Vegan Life

Wielofunkcyjna aplikacja, w której zarówno początkujący roślinożerca, jak i weganin z długoletnim stażem znajdą dla siebie przydatne informacje. Założyciele Vegan Life piszą, że stworzyli ją, aby obalić stereotypy i pokazać, jak prosto i zdrowo jest prowadzić wegański tryb życia. Vegan Life pomaga zostać weganinem; wskazuje, jakie aspekty należy przede wszystkim wziąć pod uwagę. W aplikacji można znaleźć przydatne dodatki, takie jak mapa restauracji przyjaznych weganom czy przetłumaczone na różne języki wegańskie zasady (aby łatwo można było wytłumaczyć je wytłumaczyć np. kelnerowi na zagranicznej wycieczce). Jest także spis produktów używanych i nieużywanych przez wegan w kilku najpopularniejszych językach.

3. The Vegan Woman

The Vegan Woman
Aplikacja pochodzi ze strony theveganwoman.com. Składa się z błyskotliwych i oryginalnych artykułów, przydatnych porad, wegańskich przepisów, nowości i przeglądów. Wysokiej jakości wygodny interfejs cieszy oko. Przy pomocy aplikacji można także zamówić odzież, akcesoria i pocztówki z wegańską symboliką.

4. Nasoya Tofu

7. Vegify Vegan
Jeśli nie masz pomysłu, co zrobić z pozbawionym smaku kawałkiem naturalnego tofu, aplikacja Nasoya Tofu da Ci wiele odpowiedzi na to pytanie. Przy pomocy zdjęć i krótkich filmików aplikacja opowie i pokaże, jak przygotować z tofu dowolną potrawę: śniadania, przekąski, obiady, desery i napoje. Twórcy aplikacji podeszli do tematu z humorem –  tabliczka na głównej stronie głosi „Instytut wiedzy o tofu”, a do każdego przepisu dołączony jest oryginalny żarcik.

5. Cruelty Free

Cruelty-free
Czy jesteś przekonany, że kosmetyki i środki czyszczące, które kupujesz, są etyczne? Niełatwo się w tym rozeznać, ale jeśli posiadasz w swoim smartfonie przewodnik po etycznych firmach Cruelty Free, jesteś gotowy do zakupów. Używając tej aplikacji można być pewnym, że zakupione produkty nie przyczyniły się do cierpienia zwierząt.

6. Vegan News

Vegan News
Prosta aplikacja odtwarzająca wszystkie aktualne filmy wideo oraz nowości z różnych źródpo oznaczone tagiem „vegan”. Można się z niej wiele dowiedzieć, zaczynając od informacji o stworzeniu przez biohakerów z San Francisco sztucznego krowiego mleka, kończąc na przedślubnej wegańskiej diecie Jessiki Simpson.

7. Vegify Vegan

Vegify Vegan
Nieskomplikowana aplikacja z wegańskimi przepisami. Zawiera przepisy na przekąski, dania główne, sałatki i zupy, głównie z roślin strączkowych. Skromna aplikacja zasługuje na uwagę dzięki stylowej i wygodnej formie.
Dagmara Gruba
17.10.2014