Po ostatnich pozytywnych deklaracjach sieci Carrefour Polska oraz Piotr i Paweł, mamy następną dobrą wiadomość dla kur niosek i wszystkich, którzy przejmują się ich losem. Auchan Retail Polska także postanowił wycofać ze sprzedaży jajka oznaczone cyfrą “3”! To już ósma sieć handlowa w Polsce, która podejmuje takie zobowiązanie. 

Decyzja sieci Auchan

Auchan, podobnie jak Carrefour, rozdzielił proces na dwie fazy: najpierw znikną jajka klatkowe oferowane pod marką własną (rok 2020), potem pozostałe (rok 2025). Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tego, że zmiany na rynku handlowym nabierają tak intensywnego tempa. Producenci nie będą mogli przejść obojętnie obok kolejnych decyzji największych sieci w Polsce. Oznacza to, że krok po kroku zbliżamy się do dnia, kiedy polskie kury przestaną być przetrzymywane w klatkach. Zobacz pełną listę firm, które nie wspierają chowu klatkowego.

Chów klatkowy musi odejść do historii

Chów klatkowy kur niosek to jedna z najokrutniejszych praktyk w przemyśle hodowlanym. Zwierzęta, ściśnięte na małej przestrzeni, nie mają możliwości spełniania swoich podstawowych potrzeb. Nie mogą grzebać w ziemi, swobodnie się poruszać, są odcięte od naturalnego światła i czystego powietrza. Z powodu stresu i braku bodźców wydziobują sobie pióra, wiele z nich ulega okaleczeniom, choruje i umiera z wycieńczenia. Dziś nadal żyje tak około 90% kur niosek w Polsce – intensywnie pracujemy, aby to zmienić. Mimo rezygnacji kolejnych sieci ze sprzedaży jajek z chowu klatkowego, nadal mamy bardzo dużo do zrobienia.

Dziękujemy za pomoc

Nie moglibyśmy osiągnąć tyle dla kur bez waszego wsparcia. Wasze podpisy pod deklaracją Jak One To Znoszą są najsilniejszym argumentem w rozmowach z firmami. Wasze darowizny zapewniają nam środki niezbędne do działania. Dziękujemy.

Jak możesz pomóc?

PODPISZ DEKLARACJĘ

http://media.auchan.pl/pr/355771/stanowisko-auchan-polska-w-sprawie-sprzedazy-jaj-z-chowu-klatkowego