Open Rescue
W ramach kampanii Jak One To Znoszą, na jednej z ferm zdecydowaliśmy się przeprowadzić akcję Open Rescue, dzięki której uratowaliśmy dwie kury: Halinę i Łazarkę.
Halina ze względu na uraz dzioba miała problemy z jedzeniem, Łazarka zaś została przypadkiem wyrzucona z klatki wraz z martwymi kurami.
Obie kury zostały zabrane do bezpiecznego i naturalnego dla nich miejsca, gdzie żyją w spokoju.
Kampanię wspiera podróżniczka – Beata Pawlikowska, która opowiedziała historię Haliny i Łazarki

Życie w klatce
Rzeczywistość kur niosek hodowanych w systemie klatkowym jest przygnębiająca. Zwierzęta te nie tylko nie mają dostępu do świeżej trawy, słońca czy ziemi, w której mogłoby grzebać. Bardzo często doznają urazów i okaleczeń wymagających pomocy weterynarza.
Każda kura w klatce na fermie ma do dyspozycji przestrzeń odpowiadającą powierzchni kartki A4, jest to zdecydowanie za mało dla ptaka, który chce rozprostować skrzydła i realizować swoje potrzeby gatunkowe.
Kury wydziobują pióra swoim towarzyszkom, jest to skutek stresu jakiego doznają nie mogąc samodzielnie i swobodnie poszukiwać pożywienia.
Monotonne otoczenie, zamknięcie i brak świeżego powietrza to tylko kilka elementów, które z krótkiego życia kury nioski czynią niewyobrażalne dla nich cierpienie.
Co możesz zrobić, aby kury nioski nie cierpiały?
Każde jajko oznaczone cyfrą “3” pochodzi od kury, która spędza swoje życie w klatce. Nie kupuj jaj, które wiążą się z cierpieniem i smutną śmiercią kur niosek. Podpisz deklarację o niekupowaniu jaj “3” na www.jakonetoznosza.pl
Razem możemy zmienić los zwierząt.
Zobacz, gdzie na jajku znajduje się cyfra oznaczająca rodzaj chowu: Robert Makłowicz opowiada o chowie klatkowym kur