Pełna wyrzeczeń lub bardzo egzotyczna? A może znajoma i wcale nie taka trudna, jak Ci się wydaje? Sprawdź, jaka tak naprawdę jest kuchnia roślinna i co jedzą weganie.
Weganinem lub weganką nazywamy osobę, która nie je mięsa, nabiału i innych produktów pochodzących od zwierząt. Ten wybór ma realny, znaczący wpływ na zapobieganie cierpieniu zwierząt w chowie przemysłowym. Dlatego promujemy taką postawę i zachęcamy do tego, żeby zrezygnować z tych produktów lub chociaż ograniczyć ich spożycie.

Wegańskie produkty dostępne w polskich sklepach. Fot. Ela Radzikowska

Wiele osób wybiera też dietę roślinną ze względów zdrowotnych albo ekologicznych. Faktycznie – rezygnacja z mięsa jest jedną z najlepszych rzeczy, jaką każdy z nas może zrobić dla ochrony środowiska.

 Bogactwo smaków

Dieta roślinna opiera się na warzywach, owocach, zbożach, roślinach strączkowych, orzechach i ziarnach. Jest doskonałą okazją, żeby odkryć na nowo soczewicę albo różne rodzaje kaszy lub warzyw sezonowych. Dziś nieco zapomniane, a przecież od zawsze związane z polską tradycją kulinarną – i to dużo bardziej niż mięso!

Chcesz spróbować diety roślinnej?

Podejmij 22-dniowe wyzwanie Vegan Challenge! Otrzymasz jadłospisy, porady i opiekę mentora.

Dowiedz się więcej!

 Prosto i tanio

Jeśli samodzielnie przygotowujemy jedzenie z najprostszych, nieprzetworzonych składników, możemy stworzyć bardzo tanie, zdrowe i smaczne potrawy. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj do naszych bezpłatnych e-booków z serii Dobre Decyzje i na stronę kampanii RoślinnieJemy po jeszcze więcej inspiracji!

Wegański rosół

 Szybko i wygodnie

Jeśli nie masz czasu samodzielnie gotować, możesz skorzystać z gotowych wegańskich produktów, które prezentujemy w naszym filmie. Na pewno zaskoczy Cię, jak wiele z nich masz już w swojej kuchni!