Kury to wspaniałe ptaki, wykazujące się nie tylko inteligencją, ale i sprytem. Wielokrotnie udowadniały, że potrafią sobie świetnie radzić w przeróżnych warunkach.

Dziś postanowiliśmy przybliżyć wam ich świat w formie quizu. Niezależnie od tego, czy jesteś znawcą tematu, czy też początkującym miłośnikiem tych ptaków – sprawdź swoją wiedzę w naszym teście.

Kliknij, aby go otworzyć!

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat tych zwierząt? Polecamy uwadze nasz tekst: Czego nie wiesz o chowie klatkowym kur?
Zapoznaj się także z niesamowitą historią ocalonej kury Magdy. Magda została znaleziona w centrum miasta. Prawdopodobnie uciekła z transportu kur niosek wiezionych na rzeź. Nioski, gdy przestają być wydajne i znoszą mało jaj, przewożone są do ubojni.

Magda nie chciała się zgodzić na ten los. Przecież w normalnych warunkach mogłaby żyć spokojnie jeszcze 8 lat! To człowiek potraktował ją jak zużyty przedmiot. Na szczęście Magda trafiła na wspaniałych ludzi, którzy od razu zabrali ją z ruchliwej ulicy do weterynarza.

Zobacz także: Beata Pawlikowska wspiera kampanię Jak One To Znoszą

Okazało się, że jest w tragicznym stanie. Większość jej upierzenia była poszarpana, a jej ciało zaatakowane przez pasożyty. Do tego doszło zapalenie skóry, jednak Magda jest dzielną kurą i nie poddaje się.
Dzięki aktywistom Otwartych Klatek może korzystać ze świeżego powietrza i stawiać pierwsze kroki na trawie. Mamy nadzieję, że Magda dojdzie do siebie i dożyje spokojnej starości wśród dobrych ludzi i zielonej trawy zamiast krat. Wierzymy, że Magda już nigdy nie będzie musiała się bać. Jeżeli chciałbyś pomóc Magdzie, możesz nas wesprzeć dowolną darowizną tu:

Przekaż darowiznę

 Możesz też pomóc nam zmienić los kur niosek i brojlerów w Polsce, podpisując nasze dwie petycje tu:

  1. Jak One To Znoszą: https://jakonetoznosza.pl/
  2. Frankenkurczak: https://frankenkurczak.pl/

Mamy nadzieję, że razem zmienimy warunki ich życia na lepsze. Liczy się każdy głos, bo to od konsumentów zależy, jakie działania podejmie wielka firma. Podpisując nasze petycje wyrażasz swój sprzeciw wobec okrucieństwa. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat kur, pytaj w komentarzach! Postaramy się na wszystkie odpowiedzieć. A niebawem zapraszamy na kolejny quiz.