Jedna z największych i najlepiej rozpoznawalnych polskich firm odzieżowych w Polsce, ETOS S.A., zajmująca się dystrybucją ubrań marek Diverse i Diverse Extreme Team, podjęła decyzję o przystąpieniu do programu Sklepów Wolnych Od Futer.
Obecnie w Polsce znajduje się 368 sklepów Diverse, a oprócz tego marka posiada kilkanaście placówek w krajach takich jak Rosja, Kazachstan, Gruzja, Armenia, Białoruś i Ukraina. Decyzja o zostaniu Sklepem Wolnym Od Futer oznacza, że w żadnym z tych miejsc nie znajdziemy futer zwierzęcych.
Diverse Sklepem Wolnym Od Futer!

Dlaczego warto zostać Sklepem Wolnym Od Futer?

Program Sklepów Wolnych Od Futer jest polską edycją międzynarodowego programu Fur Free Retailers, do którego należy obecnie ponad 1000 marek z całego świata – w tym także te najbardziej rozpoznawalne i luksusowe, jak Gucci, Michael Kors czy Prada.

Projektanci na całym świecie zdają sobie sprawę, że korzystanie z futer zwierzęcych jest nieetyczne, zwłaszcza biorąc pod uwagę dostępność pełnowartościowych zamienników w postaci futer syntetycznych, które dzięki rozwojowi technologii coraz lepiej odwzorowują właściwości i teksturę futra zwierzęcego. Nie wiążą się natomiast z cierpieniem ogromnej ilości zwierząt a ich produkcja w znacznie mniejszym stopniu zanieczyszcza środowisko. 
Diverse Sklepem Wolnym Od Futer!

Diverse przykładem dla innych polskich firm

Diverse jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek odzieżowych w Polsce, dlatego decyzja o tym, że w jej kolekcjach nie zobaczymy futer zwierzęcych może stanowić doskonały przykład dla innych polskich firm i zachęcić je, aby także podjęły taką odpowiedzialną społecznie i środowiskowo decyzję.

Listę polskich marek, które podobnie jak Diverse zadeklarowały, że nie będą używać futer naturalnych, znaleźć można na stronie programu Sklepów Wolnych Od Futer.