Często spotykamy się z argumentem ze strony firm sprzedających ubrania różnych marek odzieżowych, że nie mają one wpływu na to, jakich materiałów używają ich dostawcy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, dlaczego nie jest to dobry argument, przeczytaj nasz artykuł!

1. Niektóre butiki już zadeklarowały, że są wolne od futer!

Skoro takie firmy, jak Zalando czy Net-à-porter zadeklarowały, że nie kupimy u nich żadnych produktów z futrem, to najwyraźniej jest to możliwe! Każdy sklep ma wpływ na to, co sprzedaje – wystarczy poinformować o swojej decyzji dostawców i nie kupować produktów naznaczonych cierpieniem zwierząt. Oczywiście zdarza się, że podpisane wcześniej długoterminowe kontrakty uniemożliwiają natychmiastowe wycofanie futer ze sprzedaży, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby podpisać deklarację dotyczącą przyszłej daty i wycofać futra od kolejnego sezonu.

Fot. Andrew Skowron

2. Decyzje butików mają duże znaczenie

Decydując się na wycofanie ze sprzedaży produktów z futrami, butik wysyła sygnał do swoich dostawców, dotyczący oczekiwań konsumentów i zmian na rynku. Może to stanowić ważny impuls, aby firmy, które jeszcze tego nie zrobiły, wycofały futra ze swoich kolekcji.

3. Coraz więcej firm jest wolnych od futer

Z każdym rokiem coraz większa liczba firm dołącza do międzynarodowego programu Sklepy Wolne od Futer. Coraz bardziej prawdopodobne jest więc, że decyzja butiku będzie zgodna z kierunkiem, w którym podążają dostawcy.

Fot.Andrew Skowron

4. Nie warto zostawać w tyle

Sprzedawcy, którzy nie kwapią się do wycofania futer, ryzykują, że zostaną zapamiętani jako ci, którzy do ostatniej chwili zwlekali z zajęciem się kwestią dobrostanu zwierząt. Trend rezygnacji z futer naturalnych nabiera coraz większego rozpędu. Dlaczego więc nie być częścią tej zmiany, przyczyniając się do poprawy losu zwierząt, zgodnie z oczekiwaniami konsumentów? Butiki, które zwlekają z podjęciem tej decyzji, podejmują ryzyko bycia kojarzonymi z ogromnym cierpieniem zwierząt – na przykład takim, jakie nasze śledztwo ujawniło na fermie w Góreczkach.

Fot. Otwarte Klatki

Chcesz pomóc zakończyć okrutną hodowlę zwierząt na futra w Polsce? Podpisz petycję i razem z nami zmieniaj los zwierząt!