Dzięki naciskom organizacji prozwierzęcych władze miasta Yulin rozważają wydanie tymczasowego zakazu sprzedaży psiego mięsa, który obejmie restauracje, ulicznych sprzedawców oraz markety. Ten symboliczny gest może pomóc w walce z zabijaniem psów na mięso na festiwalu w Yulin oraz w całych Chinach.

Początek końca festiwalu w Yulin?

Informacje pochodzą ze źródeł organizacji pozarządowych, które od lat walczą z festiwalem psiego mięsa w Yulin. Dzięki kampaniom organizacji Humane Society International, Duo Duo Animal Welfare Project, a także wielu mniejszych organizacji chińskich ten symboliczny gest władz miasta może być początkiem końca festiwalu.
Pod petycjami nawołującymi do zakończenia festiwalu, który stał się synonimem okrucieństwa wobec zwierząt, podpisało się już łącznie 11 milionów ludzi na całym świecie. Co najważniejsze, wiele organizacji prężnie naciska na władze miasta Yulin, by te potępiły festiwal i stara się wprowadzić rozwiązania prawne umożliwiające jego zakaz. Tymczasowy zakaz to pierwszy krok, by organizacja festiwalu nie była możliwa. Wierzymy, że dzięki pracy organizacji z całego świata i wsparciu wielu osób, które podpisują petycje, doczekamy się definitywnego zamknięcia festiwalu.

Yulin – miasto festiwalu psiego mięsa

Festiwal Yulin jest reklamowany jako tradycja. Został jednak zainicjowany kilka lat temu, by ułatwić chińskiemu przemysłowi promocję spożywania psów. Handlarze zwożą na festiwal przerażone i odwodnione psy, które rzeźnicy na miejscu zabijają i rozczłonkowują. To nowopowstałe wydarzenie w Yulin szybko okryło się złą sławą zarówno w Chinach, jak i na całym świecie.

Chiny i zwierzęta

Chiny, wraz z postępem ekonomicznym i rozwojem społecznym, przeżywają rozkwit organizacji prozwierzęcych, które walczą o lepszy los zwierząt. Świadomość dobrostanu i praw zwierząt błyskawicznie się podnosi, między innymi dzięki pracy organizacji z zagranicy, takich jak HSI czy DDAWP. Sam festiwal psiego mięsa spotkał się z ostrą krytyką wielu Chińczyków. Nagłośnione zostały protesty, w których aktywiści blokowali ciężarówki z ciasnymi klatkami wypełnionymi po brzegi przerażonymi i ujadającymi psami. Jesteśmy w kontakcie z kilkoma organizacjami z Chin. Poznaliśmy ich głębokie zaangażowanie w pomoc zwierzętom, co pozwala na optymistyczne podejście do możliwości wprowadzenia zmian służących ochronie zwierząt w Chinach.

Źródło: Breaking news: Dog meat sales at China’s Yulin festival likely banned for 2017

Co dalej z psami w Chinach?

Jeżeli organizacjom współpracującym z władzami uda się potwierdzić, że zakaz faktycznie wejdzie w życie, będzie to niewątpliwe zwycięstwo dla zwierząt. Jeszcze nigdy obrońcy zwierząt nie byli tak blisko w walce z festiwalem psiego mięsa w Yulin, który z roku na rok stawał się coraz większy. To dobra okazja, żeby postarać się o stały zakaz, o który już postuluje wiele organizacji z całego świata.

Zabierz swój głos przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt! Dołącz do milionów ludzi i podpisz petycję o zatrzymanie zabijania psów i kotów na mięso w Chinach.

Pomóż zwierzętom

Podpisz petycję przeciwko zabijaniu psów i kotów na mięso