Minęło już pół roku od startu projektu Obrońcy Zwierząt, umożliwiającego pomaganie zwierzętom online. Niemal 3000 osób, poświęcając dosłownie chwilę w ciągu dnia, dołożyło swoją cegiełkę do poprawy dobrostanu zwierząt.

Dziękujemy Obrońcom – superbohaterom dla zwierząt! Dołącz do Obrońców i Ty!
Zdjęcie Obrończyni Zwierząt z tabliczką "Bronię Zwierząt!". Dołącz do Obrońców!

Kim są Obrońcy Zwierząt?   

Obrońcy Zwierząt to pełne chęci do działania osoby, które pomagają zwierzętom online. Raz lub dwa razy w tygodniu otrzymują maila ze wskazówkami jak szybko i łatwo mogą zaangażować się w ważne działania dla zwierząt. Pomoc nie zajmuje im więcej niż 5 minut.
Piszą krótkie wiadomości do firm i polityków, przemawiające za uwzględnieniem dobrostanu zwierząt w politykach firm i prawie. Na przykład zachęcają firmę produkującą żywność do wycofania jaj tzw. „trójek” albo dom mody do rezygnacji z naturalnego futra. Podpisują też petycje o lepsze warunki dla zwierząt.
Przeczytaj o tym, dlaczego takie działanie jest ważne: https://panel-otwarteklatki.ok.k8s.dance/ratuj-z-nami-zwierzeta-zostan-obronca-zwierzat/
Obrońcy Zwierząt to zarówno kobiety, jak i mężczyźni, w wieku od mniej niż 15 do ponad 50 lat, mieszkający w dużych miastach i małych miejscowościach… To grupa ludzi, których łączy chęć pomocy zwierzętom.

Siła Twojego głosu – sukcesy Obrońców

Obrońcy Zwierząt to już niemal 3000 osób, które w ciągu ostatniego pół roku napisały łącznie do 21 firm i do polityków. Udzielały swojego głosu kurom nioskom, brojlerom, lisom, jenotom i norkom, karpiom i zwierzętom cyrkowym.
Co udało się osiągnąć dzięki wsparciu Obrońców? Dwie firmy częściowo wycofały żywe karpie ze sprzedaży. Pięć firm, w tym największa sieć hoteli na świecie Marriott i znaczący na polskim rynku producent żywności gotowej U Jędrusia, wydało deklarację wycofania jaj z chowu klatkowego. To bardzo dobry wynik!
Należy pamiętać, że te sukcesy nie zostałyby osiągnięte, gdyby nie współpraca. Głos jednostki jest ważny. Jednak dopiero przemawiając jako grupa ludzi – konsumentów i obywateli, jesteśmy w stanie przekonać wielkie korporacje i polityków do wprowadzenia zmian na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt. 

Dołącz do Obrońców Zwierząt!

Jako główne zalety działania w projekcie, Obrońcy podają możliwość pomocy zwierzętom, niewielką ilość czasu, jaką zajmuje im działanie, możliwość zaangażowania, poczucie działania w grupie i prostotę akcji.
Jeśli choć jedna z tych zalet do Ciebie przemawia – nie zwlekaj, dołącz do grona superbohaterów online! 

Zostań Obrońcą Zwierząt

*Dane o Obrońcach pozyskane są z ankiety przeprowadzonej wśród osób, które dołączyły do Obrońców Zwierząt