Niedawno pojawiła się możliwość zakazania festiwalu psiego mięsa w Yulin. Sprawdź, jakie są fakty o tym okrytym złą sławą wydarzeniu. 

 1. Tradycja jedzenia psiego mięsa sięga czasów dynastii Han ( 206 p.n.e.-220 n.e.), kiedy psina uważana była za rarytas.
 2. Mimo długiej historii historii psiego mięsa,  historia festiwalu ma tylko kilka lat .
 3. Według chińskiej państwowej agencji informacyjnej Xinhua 69,5% Chińczyków nigdy nie jadło psiego mięsa, a 51,7% chce całkowitego zakazu sprzedaży psiego mięsa w kraju.
 4. Chińczycy wierzą, że psina rozgrzewa w chłodne dni, przynosi szczęście i ma dobry wpływ na zdrowie.
 5. Organizatorzyfestiwalu twierdzą, że zwierzęta są zabijane w humanitarny sposób, a jedzenie psiego mięsa nie różni się od jedzenia wołowiny czy wieprzowiny.
 6. Psy na festiwalu nie tylko pochodzą z hodowli na mięso. Często są to bezpańskie psy lub psy domowe kradzione od swoich właścicieli.
 7. Szacuje się, że podczas festiwalu spożywane jest ok. 226 800 kg psiego mięsa.
 8. Yulin posiada ponad 100 rzeźni zajmujących się ubojem psów. W trakcie festiwalu zabijanych jest w nich ponad 2000 psów dziennie.
 9. Na festiwal psy przywożone są z różnych części Chin w małych klatkach. Cześć nie przeżywa podróży;psy umierają z pragnienia i głodu.
 10. Festiwal przyczynia się do rozprzestrzeniania się wścieklizny.
 11. Festiwal trwa ponad tydzień i zabijanych jest kilkanaście tysięcy psów.
 12. Psy obdzierane są ze skóry, ćwiartowane, a nawet gotowane żywcem. 

Dołącz do milionów ludzi, którzy są przeciwni istnieniu festiwalu i podpisz petycję o zatrzymanie zabijania psów i kotów na mięso w Chinach..

Podpisz petycję o zakazanie festiwalu

Źródła:
National Geographic Nihon
CNN
Północny wschód dzisiaj