W środę, 16. grudnia 2020 roku popularna firma obuwnicza, Gino Rossi, wydała oświadczenie, że rezygnuje z wykorzystywania futer zwierzęcych. Z początkiem przyszłego roku firma wraz z CCC oraz DeeZee dołączy do międzynarodowego programu Sklepy Wolne od Futer, który od kilku lat prowadzimy w Polsce.

Plebiscyt Krwawe Futro

Od blisko miesiąca w ramach naszej kampanii Sklepy Wolne od Futer prowadzimy plebiscyt Krwawe Futro, w którym chcemy zwrócić uwagę na sklepy wciąż sprzedające produkty z elementami futer zwierzęcych. Nominowaliśmy aż 6 sklepów odzieżowych, które przyczyniają się do zwiększania cierpienia zwierząt futerkowych: Ochnik, Gino Rossi, Tiffi, Venezia, Taranko oraz S’portofino. Z wymienionych firm komunikację z nami podjęła tylko jedna firma – Gino Rossi.

Gino Rossi przeciwko futrom.

W grudniu kolejna polska marka dołączyła do programu, kierując się dobrem zwierząt i oczekiwaniami konsumentów, którzy wyraźnie sprzeciwiają się futrom naturalnym – Gino Rossi zapewnia, że w nadchodzącej kolekcji nie będzie można już znaleźć futer zwierzęcych. Oficjalną informację o stanowisku Gino Rossi można przeczytać na stronie sklepu.

Oficjalna informacja o rezygnacji z futer w Gino Rossi.

Wraz z Gino Rossi, z futer rezygnuje także szeroko znana firma obuwnicza CCC oraz DeeZee. Michał Zgiep, Dyrektor Działu Produktu CCC, tak komentuje decyzję firmy:

Na ochronę zwierząt patrzymy z szerszej perspektywy niż tylko marki Gino Rossi, dlatego z początkiem roku 2021 przystąpimy do programu także jako CCC i DeeZee. Tu już od dawna nie ma futer naturalnych, ale teraz chcemy to potwierdzić również formalnie. Dodatkowo finalizujemy także dokument Grupy CCC „Zasady Współpracy z Dostawcami”, który mówi m.in. o tym, że już od samego początku cyklu życia produktu, na etapie jego projektowania i zamawiania, należy zwracać uwagę na kwestie etyki, ochrony środowiska oraz nieużywania futer naturalnych. Taki dokument będzie obowiązywał projektantów i kupców, bo to od nich zaczyna się droga pary butów czy torebki na półkę sklepową. Wiemy, że te kwestie są coraz ważniejsze dla naszych klientów, dlatego odpowiadając na te głosy i potrzeby, od kolekcji wiosna-lato 2021 (która zacznie się pojawiać w sprzedaży w lutym), poprzez każdą kolejną, nie znajdzie się u nas ani jeden produkt zawierający futro naturalne.

Sklepy coraz częściej robią krok w stronę zwierząt.

Do programu Sklepy Wolne od Futer dołączyło już ponad 1500 sklepów odzieżowych z całego świata, w tym ponad 100 z Polski. W samym 2020 roku w programie powitaliśmy aż 22 firmy, m.in Lancerto, Local Heroes, Kazar, Answear, Naoko, Łukasz Jemioł, MOSQUITO czy Ryłko.

Każda z tych firm poprzez oficjalną deklarację opowiada się przeciwko wykorzystywaniu futer zwierzęcych, a tym samym powodowania wielkiego cierpienia zwierząt na fermach. Listę wszystkich sklepów, w których nie spotkacie futer możecie zobaczyć na naszej stronie.