Sąd Rejonowy w Kościanie przyznał rację aktywistom Stowarzyszenia Otwarte Klatki, którzy walczyli o sprawiedliwy wyrok w sprawie znęcania się nad zwierzętami i dokonywanie uboju lisów niezgodnie z przepisami.
Nagrania pochodzące z fermy w Kościanie zostały zarejestrowane za pomocą ukrytych kamer pod koniec 2015 roku. Przedstawiony materiał jest wyjątkowo drastyczny:

Lisy były zabijane w klatkach na oczach przerażonych współtowarzyszy, a ich zwłoki wyrzucane są bezpośrednio obok klatek. – mówi Ilona Rabizo, wiceprezeska Stowarzyszenia Otwarte Klatki.
Skala cierpienia, która spotkała te zwierzęta, przeraziła nawet nas, aktywistów, którzy na co dzień walczą z okrucieństwem wobec zwierząt.

W toku śledztwa okazało się, że hodowca nie miał odpowiednich kwalifikacji i uprawnień do wykonywania uboju, co wg opinii biegłych mogło znacznie przyczynić się do cierpienia zwierząt oraz przedłużania ich agonii. Aktywiści mieli przekonanie, że doszło do złamania ustawy o ochronie zwierząt, stąd zawiadomienie do prokuratury i trwający 2,5 roku proces.

Przeczytaj także: Hodowca norek oskarża aktywistów śledczych Otwartych Klatek

Dziś Sąd Rejonowy w Kościanie skazał hodowcę na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, 5 letni zakaz hodowli zwierząt oraz 5000 zł grzywny na rzecz Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Wyrok jest nieprawomocny.

Ten wyrok jest dowodem na to, że hodowla zwierząt na futro wiąże się z cierpieniem. Dzięki przeprowadzanym od lat śledztwom udaje nam się pokazywać jakie jest prawdziwe oblicze tego okrutnego przemysłu – komentuje Bogna Wiltowska, aktywistka Otwartych Klatek.

Chcesz nam pomóc w walce z przemysłem futrzarskim?

Przekaż darowiznę

Przekaż

Sąd właśnie zadecydował o zamknięciu jednej z ferm. Teraz czas na następne. Obecnie toczy się żywa debata publiczna dotycząca wprowadzenia zakazu. Mamy nadzieję, że politycy pochylą się nad losem zwierząt i zagłosują za nowelizacją ustawy.
Po raz kolejny sąd przyznał rację aktywistom Otwartych Klatek, przed nami kolejne rozprawy, ale nie poddamy się. Dziękujemy wam za wsparcie podczas tych ciężkich chwil, wierzymy, że razem dokonamy wielkiej zmiany i odeślemy futro do historii!

Pomóż nam pokazywać prawdę. Bądź głosem zwierząt.

Dzięki prowadzonym śledztwom wydobywamy cierpienie zwierząt na światło dzienne i walczymy o sprawiedliwość.
W 2019 chcemy przeprowadzać jeszcze więcej śledztw i interwencji. W ramach akcji Działamy Dla Zmiany zbieramy środki, by było to możliwe.

Wesprzyj naszą zbiórkę darowizną. Każda złotówka ma znaczenie!