Do grona firm, które rezygnują z wykorzystywania jajek pochodzących z chowu klatkowego dołączyła jedna z największych grup hotelowych na świecie – Accor.

To kolejna tego typu decyzja wśród firm świadczących usługi hotelarskie w naszym kraju. Do 2020 roku wszystkie hotele grupy – w tym znane Orbis, Ibis, Mercure czy Novotel – zastąpią “trójki” jajkami od kur z wolnego wybiegu.
Hotele rezygnują z jajek trójek
W części hoteli Orbis już dziś nie natkniecie się na jajka oznaczone cyfrą “3”. W pozostałych zmiany będą wprowadzone najpóźniej do końca 2020 roku. Okres przejściowy, który wyznaczyła sobie firma jest bardzo krótki, biorąc pod uwagę skalę zmian.

Orbis w swoich restauracjach wykorzystuje ok. 16 milionów jajek rocznie. Zmiana obejmie nie tylko świeże jaja, ale również płynne przetwory jajeczne.

Rezygnacja z chowu klatkowego w restauracjach Grupy Accor jest częścią szeroko zakrojonej strategii CSR, w ramach której firma wdraża plan minimalizacji odpadów żywnościowych o 30%, redukuje liczbę używanych opakowań oraz stawia na zbilansowana dietę, w tym na dania bezmięsne.
Na skutek działań koalicji organizacji prozwierzęcych z całego świata, Open Wings Alliance, do której należą również Otwarte Klatki, coraz więcej firm decyduje się na rezygnację z jajek z chowu klatkowego.
Obok Orbisu i Grupy Accor są wśród nich także największe na świecie sieci świadczące usługi gastronomiczne, takie jak m.in. Sodexo, jak i sieci handlowe (np. Lidl czy Aldi). W obliczu tak ogromnych zmian na rynku gastronomicznym możemy być pewni, że dni hodowli klatkowej kur niosek są już policzone.