Międzynarodowa koalicja Fur Free Alliance, zrzeszająca organizacje z całego świata – w tym polskie Stowarzyszenie Otwarte Klatki, chwali luksusową markę Hugo Boss za decyzję o całkowitym wycofaniu naturalnych futer z kolekcji.

hugo_boss_1

Postanowienie zostało ogłoszone w raporcie marki zatytułowanym: „HUGO BOSS – Zrównoważony Rozwój 2014” i jest wynikiem rozmów prowadzonych pomiędzy przedstawicielami marki Hugo Boss oraz koalicji Fur Free Alliance. Marka Hugo Boss zdecydowała o całkowitym wycofaniu naturalnych futer ze swoich wszystkich kolekcji począwszy od sezonu jesień/zima 2016.
Joh Vinding, przewodniczący koalicji Fur Free Alliance: „Hugo Boss stał się właśnie liderem w świecie nowoczesnej mody poprzez podjęcie decyzji o wycofaniu się ze sprzedaży naturalnych futer i tym samym- poprzez zajęcie zdecydowanego stanowiska w sprawie hodowania zwierząt na futra. Koalicja Fur Free Alliance ma nadzieję, że inne luksusowe marki również pójdą w ślady Hugo Boss, szczególnie, że dziś jest tak wiele alternatywnych materiałów, które pozwalają pozostać modnym i jednocześnie wolnym od okrucieństwa wobec zwierząt”.

Małgorzata Szadkowska, koordynatorka kampanii Sklepy Wolne of Futer w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki: „Jestem zachwycona tą decyzją. Postawa sklepów i firm modowych ma duże i realne znaczenie dla sytuacji zwierząt, a Hugo Boss zrobił właśnie coś naprawdę dobrego dla nich. Każda taka decyzja pomaga zmniejszyć globalne zapotrzebowanie na futra naturalne. Postanowienie marki Hugo Boss to krok na przód do świata, w którym zwierzęta nie będą cierpiały dla mody”.

Hugo Boss dołączył do takich firm nieużywających futer jak Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Stella McCartney, Zara, H&M, ASOS czy też polski SOLAR, który w 2014 roku przystąpił do programu Sklepu Wolne od Futer. HUGO BOSS – raport na temat zrównoważonego rozwoju marki: http://group.hugoboss.com/en/sustainability/sustainability-report/

Fur Free Alliance (FFA) jest międzynarodową koalicją organizacji ochrony zwierząt działającą na rzecz zakończenia wykorzystywania i zabijania zwierząt dla ich futer. W ramach Fur Free Alliance działa 40 organizacji w 28 krajach, a miliony ludzi na świecie wspiera ich działania. Polskim przedstawicielem koalicji jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki, prowadzące kampanię Sklepy Wolne od Futer.

Możesz podziękować marce Hugo Boss za tę decyzję – napisz wiadomość o tu: http://group.hugoboss.com/en/group/contact/

 

Małgorzata Szadkowska – Otwarte Klatki – koordynatorka kampanii Sklepy Wolne od Futer