Bardzo intensywnie pracujemy nad zakazem hodowli zwierząt na futro w Polsce oraz w innych krajach Europy. Indie poszły jednak jeszcze dalej: tamtejszy rząd zdecydował się wprowadzić zakaz importu futer z szynszyli, lisów i norek oraz skór pozyskiwanych z gadów.

Warto dodać, że decyzja została podjęta z powodów etycznych: indyjski rząd zareagował w ten sposób na śledztwa organizacji ochrony zwierząt na fermach futrzarskich czy na fermach krokodyli.
Zakaz importu futer jest ważnym dopełnieniem działań na rzecz zakazów hodowli w pojedynczych krajach. Przykładowo od roku 2017 taki zakaz wszedł w życie po 10-letnim okresie przejściowym w Chorwacji. Te zmiany pokazują, że ochrona zwierząt hodowanych na futro ma charakter globalny.

Przypomnijmy, że głośnym sukcesem był wprowadzony kilka lat temu w West Hollywood zakaz sprzedaży futer odzwierzęcych. Jednym z jego autorów była wspierająca nas często Joanna Krupa.
Nasza petycja o zakaz hodowli lisów i jenotów na futro trafiła w listopadzie do Sejmu, w Chorwacji wszedł zakaz hodowli futrzarskiej, a Indie zakazują importu futer – tak wygląda globalna walka o dobro zwierząt futerkowych!

Źródła:
http://indianexpress.com/article/india/govt-recommends-ammending-trade-policy-to-ban-import-of-exotic-skins-peta-4460169/
http://vipnews.pl/2011/09/26/krupa-wywalczyla-zakaz-sprzedawania-futer-w-hollywood/