Jesteśmy w trakcie naszej kampanii dotyczącej bezdomnych psów, mordowanych na ulicach Rosji przed największym wydarzeniem sportowym – mistrzostwami świata.

Zapewne chcielibyście wiedzieć, jak pomagamy zwierzętom na odległość, co możemy jeszcze zrobić i gdzie trafiają wpłacone na tę kampanię pieniądze? Poniżej przygotowaliśmy dla was małe podsumowanie.

Dlaczego nasza petycja jest kierowana do FIF-y?

Jak sami wiecie, to nie pierwszy raz, gdy ulice wielkich miast są czyszczone przed wydarzeniami sportowymi. Jednak ciężko jest nakłonić rząd jakiegoś państwa do regulacji z tym związanych.
Możemy za to żądać takich regulacji od organizatora największych mistrzostw na świecie, czyli FIF-y. To FIFA wybiera gospodarzy mistrzostw, to FIFA ustala reguły gry i FIFA ma realny wpływ na to, czy mistrzostwa odbędą się w danym Państwie, czy nie.

Jednak FIFA nie przejmuje się losem zwierząt, dlatego zjednoczeni wraz z innymi organizacjami postanowiliśmy zadziałać! Teraz liczymy na was – pomimo tak szeroko zakreślonych działań, nadal nie dotarliśmy do wszystkich krajów.
Pomóżcie nam! Udostępniajcie gdzie się da petycję: na forach, Facebooku, Instastories. Niech świat usłyszy o tej kampanii, razem możemy zmienić los tych zwierząt!

Z kim współpracujemy i na co wydajemy pieniądze?

Obecnie współpracujemy z 3 organizacjami działającymi na terenie Rosji, by zakończyć to bestialstwo i rzeź.
1.Urban Animal Welfare Foundation: są jedną z głównych grup aktywnie działających przeciwko zabijaniu psów, szczególnie jeżeli chodzi o kontrakty na zabijanie: kwestionują je, zbierają dowody, piszą do każdej rady, która jest za to odpowiedzialna. Edukują także społeczeństwo, jak powinno się dbać o kastrację i sterylizację swoich zwierząt. My przekazaliśmy fundusze na drukowanie ulotek edukujących społeczeństwo w tym temacie.
Jak pomóc zwierzętom podczas mistrzostw świata?2. Schronisko Kozhuovo w Moskwie: to miejskie schronisko niedaleko Moskwy, które ratuje psy z ulicy. Nasze finanse są przekazywane na opłacenie specjalnego oświetlenia medycznego (na ich salach operacyjnych), klatek dla psów, leków i żywności dla ich podopiecznych.Jak pomóc zwierzętom podczas mistrzostw świata?
3. World Animal Awareness Society – ich głównym celem jest dokumentowanie (filmowanie) psów na ulicach i gromadzenie dowodów na temat ich niedoli.

Co zrobiliśmy i jakie są plany na najbliższe dni?

Uruchomiliśmy także nową międzynarodową petycję – jak już wiecie – by wywrzeć nacisk na FIF-ę bardziej niż na rząd rosyjski, co może mieć lepsze efekty końcowe. W tej chwili zebraliśmy ponad 60 000 podpisów ze wszystkich krajów.
W następnym tygodniu jedziemy do jednego ze schronisk współpracujących z nami i postaramy się przekazać wam stamtąd video relację oraz najnowsze informacje na temat uratowanych tam psów.

Wysłaliśmy oficjalne pismo do FIF-y i zwracamy uwagę na ten problem we wszystkich social mediach, prasie, a nawet wśród zawodników. Jeden z nich oficjalnie tweetuje ze swojego profilu @NevilleSouthall na temat tej kampanii.

Przeczytaj także: Ciemna strona Mundialu: bezdomne psy umierają w męczarniach!

Teraz czas na wasze działanie: udostępniajcie tę petycję wszystkim swoim znajomym, pomóżmy zmienić los tych zwierząt, namówmy FIFę do zakazania tych okrutnych działań. Im więcej osób udostępni naszą petycję, tym większą szansę mamy na odzew ze strony FIF-y.