W Otwartych Klatkach kładziemy duży nacisk na rozwój. Stale się zmieniamy, poprawiamy sposób działania i ulepszamy naszą komunikację. Bierzemy sobie do serca wszystkie Wasze uwagi i wprowadzamy usprawnienia. Nie boimy się zmian, bo tylko one pozwalają nam lepiej działać.

To dotyczy również sposobów wsparcia Stowarzyszenia. Dlatego dzisiaj żegnamy się z członkostwem wspierającym, a w jego miejsce prezentujemy Klub Otwartych Klatek.

Dlaczego wprowadzamy zmiany?

Dostawaliśmy od Was sygnały, że bycie członkiem/członkinią Otwartych Klatek nie jest najwygodniejszą formą wsparcia. Wiele trudności sprawiała Wam konieczność odpowiedniego oznaczenia przelewu, jako składka członkowska. Co więcej, składek nie można było odliczyć od podatku. W efekcie wiele osób zrezygnowało z członkostwa i wspierało nas darowiznami.

Zależy nam, aby każda osoba, która chce razem z nami działać dla zwierząt, mogła to robić w prosty i wygodny sposób. Chcemy, aby wszystkie osoby, które razem z nami budują lepszy świat dla zwierząt, czuły się częścią naszej organizacji – częścią społeczności, która troszczy się o zwierzęta i walczy o ich lepszy los. Zdecydowaliśmy się stworzyć taką społeczność.

Co zmieni się dla osób, które już nas regularnie wspierają?

Osoby, które wspierają nasze działania poprzez regularne, comiesięczne darowizny zostaną automatycznie dodane do Klubu, niezależnie od kwoty wsparcia. Istniejemy i działamy dla zwierząt dzięki Wam! Bez Was nie dalibyśmy rady. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim osobom, które regularnie nas wspierają i chcemy, żebyście wiedziały i wiedzieli, jak bardzo Wasze wsparcie jest dla nas ważne. Dlatego, miejsce w Klubie Otwartych Klatek macie zagwarantowane od samego początku.

To samo dotyczy aktywnych członkiń i członków wspierających. Wasze zaangażowanie i pomoc jest dla nas ogromną motywacją do działania. To dzięki Waszemu wsparciu nie poddajemy się nawet w najtrudniejszych chwilach, bo wiemy, że to, co robimy, jest dobre i że mamy w Was oparcie. Wy również miejsce w Klubie macie zagwarantowane od samego początku, niezależnie od kwoty wsparcia. Cieszymy się, że jesteście z nami!

Mamy tylko jedną prośbę do członkiń i członków – o zmianę tytułu przelewu ze “składka członkowska” na “darowizna”. Od tego momentu będziecie oficjalnie częścią Klubu Otwartych Klatek, a swoje wsparcie będziecie mogli odliczyć od podatku.

Klub Otwartych Klatek – dołącz do nowej społeczności i działaj dla zwierząt!

Klub Otwartych Klatek powstał z myślą o obecnie wspierających nas osobach, a także o tych, które jeszcze nie miały okazji do nas dołączyć. To miejsce ma jednoczyć tych, którzy nie godzą się na nieludzkie traktowanie zwierząt i chcą odmienić ich los. Tylko wspólnymi siłami możemy realnie wpływać na los zwierząt!

Aby dołączyć do Klubu, zacznij wspierać działania Otwartych Klatek comiesięczną darowizną w wysokości 30 zł lub więcej. Regularne wsparcie jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ pozwala nam planować długofalowe działania, reagować w kryzysowych sytuacjach i prowadzić silne kampanie, które realnie wpływają na życie zwierząt.

Dołącz do Klubu Otwartych Klatek i razem z nami twórz świat wolny od cierpienia!

Kliknij link poniżej i dołącz do Klubu:

www.otwarteklatki.pl/klub-ok

Chcesz wiedzieć więcej o Klubie?

Przeczytaj TEN wpis, gdzie zebraliśmy odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące nowej społeczności.

Możesz również skontaktować się z nami, wysyłając wiadomość na adres: pomagam@otwarteklatki.pl Będziemy wdzięczni za wszystkie pytania, opinie i podpowiedzi, jak ulepszyć Klub i nasze działania. Pamiętaj, razem tworzymy Otwarte Klatki!

Jak powstał Klub Otwartych Klatek?

Kilka tygodni temu poprosiliśmy członkinie i członków o opinie na temat planowanych przez nas zmian. W głowach mieliśmy już pomysł na nową formę wsparcia, jednak przed rozpoczęciem działań, chcieliśmy się dowiedzieć, co o nich myślą wspierające nas osoby. Potrzebowaliśmy również pomocy w podjęciu najważniejszych decyzji – jak ma się nazywać nowa społeczność i ile powinna wynosić minimalna kwota wsparcia, która gwarantuje w niej miejsce.

Ankietę wypełniło 111 osób. Wyniki przedstawiamy poniżej, a wszystkim, którzy wzięli udział, bardzo dziękujemy za pomoc!

Nazwa społeczności.  W naszej ankiecie najwięcej osób wskazało Klub Otwartych Klatek, jako nazwę, która najbardziej przypadła im do gustu. Nam również bardzo się ona podoba! Cieszymy się, że wspólnie wybraliśmy nazwę dla naszej nowej społeczności i że Klub Otwartych Klatek od samego początku budujemy wspólnie.

Kwota wsparcia. W pytaniu o minimalną kwotę wsparcia gwarantującą przynależność do Klubu najwięcej osób wybrało 25 zł. Drugą najpopularniejszą odpowiedzią było 30 zł i to na tę kwotę się zdecydowaliśmy. Dlaczego? Ponieważ chcemy, aby ta kwota była niezmienna przez dłuższy czas i pozwalała na silną, aktywną walkę o lepszy los dla zwierząt. Niestety, inflacja robi swoje i pieniądz z czasem traci na wartości. Gdy 7 lat temu wybieraliśmy kwotę składki członkowskiej, zdecydowaliśmy się na 20 zł. Obecnie ta kwota pozwala na mniej niż w 2013 roku – wiedzieliśmy, że musimy ją zmienić i lepiej dopasować do panujących warunków.

Minimalna kwota wsparcia nie zmieniła się dla osób, które już wspierają nas regularnie! Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za całe dotychczasowe wsparcie. Za miesiące i lata, gdy razem budowaliśmy Otwarte Klatki. Bez Was nie byłoby nas! Mamy nadzieję, że nigdy nie przestaniecie nas wspierać.

Zachęcamy do podjęcia decyzji o comiesięcznych wpłatach w wysokości 30 zł i wspólnej z nami walki o zwierzęta. Jednocześnie zapewniamy, że każde wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Każda złotówka pozwala nam zmieniać świat. Najważniejsze, aby każda i każdy z nas pomagał w zakresie swoich możliwości – im nas więcej, tym szybciej zmienimy świat na lepsze! Dlatego, jeżeli chcesz dołączyć do Klubu OK i wspierać nas inną kwotą napisz do nas na adres pomagam@otwarteklatki.pl

Kim są osoby, które wypełniły ankietę?

Każda osoba, która razem z nami walczy o zwierzęta, jest nam droga. Chcemy mieć z Wami wszystkimi bliski kontakt, dobrze rozumieć, kim jesteście, co jest dla Was najważniejsze i co zmotywowało Was do wspierania Otwartych Klatek. Te kwestie również poruszyliśmy w ostatniej ankiecie – wyniki prezentujemy poniżej.

Dołącz do Klubu Otwartych Klatek i razem z nami twórz świat wolny od cierpienia!

Kliknij link poniżej i dołącz do Klubu:

www.otwarteklatki.pl/klub-ok