W tym roku Otwarte Klatki organizują kolejną edycję konferencji na temat praw zwierząt w Europie. Wcześniejsze wydarzenia odbywały się między innymi w Pradze i Wiedniu i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Co jednak wyróżnia CARE na tle innych konferencji i dlaczego warto być częścią tego wydarzenia?

Konferencja, zapoczątkowana w 2016 roku w Warszawie przez Otwarte Klatki, zmienia co roku swoją lokalizację, aby ułatwić udział jak największej ilości osób z Europy Środkowo-Wschodniej. Głównymi założeniami CARE są skuteczne działanie na rzecz zwierząt i rozwój ruchu prozwierzęcego w kolejnych krajach regionu.

CARE jest dostępne dla wszystkich

Konferencja organizowana przez Otwarte Klatki jest tańszą alternatywą konferencji International Animal Rights Conference w Luksemburgu. Zależy nam na budowaniu ruchu w Europie środkowej i wschodniej. Do Luksemburga niełatwo jest dojechać, a koszty często wpływają na rezygnację z takiej konferencji. Dlatego ważne jest, by konferencja była dostępna dla wszystkich. 

Staramy się pomagać osobom, których nie stać na taki wyjazd (Rumunia, Ukraina, Bośnia, Bułgaria) i dlatego liczymy na wsparcie naszych partnerów. To bardzo ważne, by ludzie z tych krajów mogli uczestniczyć w tego typu konferencjach i by nawiązywali nową sieć kontaktów oraz uczyli się jak najwięcej na temat budowania efektywnego ruchu prozwierzęcego w swoich krajach. 

Konferencja Care

fot: Obraz – Tobias Leenaert

Dowodem na skuteczność konferencji  niech będzie fakt, iż CARE w 2016 roku w Warszawie zainspirowało aktywistów z Rosji do utworzenia nowej organizacji, która jest obecnie jedną z najbardziej wpływowych. 
Jeżeli chcesz być częścią tej zmiany i wesprzeć aktywistów z innych krajów w dotarciu na konferencję CARE, napisz do nas: agnieszka.olszak@otwarteklatki.pl

Budowanie społeczności

Działania na rzecz zwierząt nie odbywają się w izolacji. Aktywizm z natury łączy i angażuje członków społeczności: wtedy jest bardziej efektywny. Dziś możemy komunikować się przez internet, ale tak naprawdę najwięcej doświadczenia zdobywamy właśnie podczas konferencji.

Przeczytaj także: Podsumowanie konferencji CARE w Pradze

To tu można osobiście poznać ludzi z całego świata walczących o prawa zwierząt, przywitać się z nimi, porozmawiać, wymienić poglądami.
 To jedyna szansa na zebranie się razem w jednym miejscu i stymulowanie rozmów.

Konferencja Care

fot: Ola Dymek

Edukacja

Na konferencji CARE doświadczysz zastrzyku wiedzy w skondensowanej porcji. To jedyne takie miejsce, gdzie możesz wziąć udział w tak wielu wykładach prowadzonych przez ekspertów z całego świata. Przedstawią oni najnowsze praktyki i badania na temat efektywnego działania na rzecz zwierząt. 
W tym roku konferencja będzie się skupiać wokół takich tematów:

  • Jak prowadzić udane kampanie?
  • Jak komunikować się efektywnie?
  • Jak rozpocząć działalność nowej organizacji? Wszystko co musisz wiedzieć
  • Budowanie sojuszy z innymi ruchami
  • Zmiana przemysłu spożywczego
  • Polityka praw zwierząt
  • Siła edukacji
  • Lekcje z historii ruchu
  • Nauka i badania
  • Dobre samopoczucie aktywistów

Podczas prezentacji możesz zadawać pytania i znaleźć okazję do bezpośredniej rozmowy z ekspertami. Energia i interakcje na konferencji to szansa na pogłębianie swoich spostrzeżeń. 

Konferencja Care

fot: Ola Dymek

Jeżeli któryś z powyższych tematów Cię interesuje, zapraszamy.
Konferencja odbywa się na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Lipowej 4. 
Więcej informacji na stronie: https://www.careconf.eu/ i wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2308250882795611/