Konferencje na temat zwierząt to świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej o tym jak pomagać zwierzętom, spotkać inspirujących ludzi, oraz naładować aktywistyczne baterie na wiele miesięcy. Oto propozycje najciekawszych wydarzeń, które odbędą się w ciągu najbliższych trzech miesięcy. 

(IARC) International Animal Rights Conference

6-9 września 2018, Esch-sur-Alzette, Luksemburg

To już ósma edycja tego międzynarodowego eventu, który przyciąga publiczność i prelegentów z wielu odległych części świata. W tym roku będzie tam silna reprezentacja aktywistów i aktywistek z Polski. Swoje wystąpienia będą mieli Cezary Wyszyński, Martyna Kozłowska i Paweł Frańczuk z Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Oprócz nich w trakcie czterodniowego wydarzenia będzie można wysłuchać również aktywistów z USA, Pakistanu, Brazylii, Chin i Meksyku i wielu krajów Europy.
Adres: https://ar-conference.org
FB: https://www.facebook.com/events/1698566323498826/

Za Tvarin (Dla Zwierząt)

22-23 września 2018, Kijów, Ukraina
Pierwsza w historii konferencja na temat diety roślinnej i zwierząt hodowlanych na Ukrainie. Jest to wydarzenie pierwsze, ale od razu międzynarodowe. Oprócz lokalnych aktywistów związanych z takimi organizacjami jak Otwarte Klatki Ukraina, One Planet, CIWF Ukraina czy DxE Kijów, wystąpią prelegenci z USA, Szwajcarii, UK, Łotwy, Białorusi, Polski i Danii. Główne prelekcje wygłoszą Dobrosława Gogłoza, prezeska Stowarzyszenia Otwarte Klatki, oraz Jacy Reese, autor książki “The End of Animal Farming”.
Adres: https://foranimals.opencages.com.ua/
FB: https://www.facebook.com/events/239140816892203/permalink/306292700177014/  

Plant-Powered Perspectives

4 października 2018, Warszawa, Polska

Plant-Powered Perspectives to pierwsza konferencja biznesowa w Polsce, której tematem przewodnim będzie rosnąca popularność diety roślinnej oraz idące za tym trendy w branży spożywczej. Dyskusje i prelekcje będą dotyczyły potencjału jaki leży we wprowadzaniu roślinnych produktów spożywczych do portfolio produktów i oferty kulinarnej. W ramach konferencji odbędzie się Plant-Powered Pitching: prezentacja pomysłów na roślinny startup / innowację, który będzie miał szansę na wdrożenie we współpracy z Partnerami kampanii Roślinniejemy, organizatora konferencji.
Adres: https://roslinniejemy.org/konferencja
FB: https://www.facebook.com/events/298821557351797/

CARE (Conference on Animal Rights in Europe)

12-14 października 2018, Praga, Czechy

Konferencja zapoczątkowana w 2016 roku w Warszawie przez Otwarte Klatki, zmienia co roku swoją lokalizację, aby ułatwić udział jak największej ilości osób z Europy Środkowo-Wschodniej. Głównymi założeniami CARE są: skuteczne działanie na rzecz zwierząt i rozwój ruchu prozwierzęcego w kolejnych krajach regionu. W tym roku wysłuchamy tam wykładów osób związanych z organizacjami uznanymi przez Animal Charity Evaluators jako najskuteczniejsze na świecie: The Humane League, Animal Equality, Albert Schweitzer Stiftung, Otwarte Klatki, ProVeg. Prelegentami z Polski będą: Dobrosława Gogłoza, Jakub Stencel, Anna Iżyńska, Anna Pierzchała i Włodzimierz Gogłoza ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki, Karolina Skowron z Fundacji Alberta Schweitzera, oraz Cezary Wyszyński z Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!
Adres: https://www.careconf.eu/
FB: https://www.facebook.com/events/176580483036559/

Konferencja Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku

15-16 października 2018, Poznań, Polska

Najbardziej naukowa konferencja spośród naszych propozycji – jest organizowana przez Instytut Socjologii UAM, “Pracownię Pytań Granicznych”, oraz Katedrę Nauk Społecznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wśród prelegentów w tym roku usłyszymy prof. dr hab. Andrzej Elżanowskiego, prof. UAM dr hab. Hanna Mamzer i dr Andrzeja G. Kruszewicza. Ta konferencja spełnia bardzo ważną rolę wprowadzania tematyki dotyczącej zwierząt w krąg zainteresowania naukowców.
Adres: http://www.praktykiwobeczwierzat.pl/
FB: https://www.facebook.com/events/219254505480741/