„Koniec epoki klatkowej” to Europejska Inicjatywa Obywatelska, której celem jest zakończenie hodowli klatkowej zwierząt. Otwarte Klatki współpracują w tym zakresie z organizacją CIWF, która jest autorem projektu.


Europejczycy coraz częściej zwracają uwagę na to, w jakich warunkach hodowane są zwierzęta – według badań Eurobarometru realizowanych przez Unię Europejską w 2016 r. aż 90% obywateli UE chce poprawy ochrony zwierząt.

Przeczytaj też: Jak Biedronka nie dotrzymuje obietnic

Europejska Inicjatywa Obywatelska „Koniec epoki klatkowej” ma na celu wprowadzenie zakazu stosowania klatek w hodowli zwierząt gospodarskich, co wiązałoby się z  polepszeniem dobrostanu wielu zwierząt, takich jak: kury nioski, króliki, brojlery, przepiórki, kaczki, gęsi, maciory i cielęta. Chcemy końca epoki klatkowej dla tych zwierząt.

Zakończmy Epokę Klatkową
Podczas Tygodnia Akcji wspólnie z naszymi aktywistami, zbieraliśmy podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską. Chcemy znieść klatki w hodowli  zwierząt. W okresie od 6 do 12 maja, w 12 miastach w Polsce, zorganizowaliśmy happeningi, na których mogliście nas spotkać, porozmawiać z nami o warunkach w jakich hodowane są zwierzęta oraz podpisać petycję w tej sprawie. Podpisy nadal zbieramy.

Co trzeba zrobić?
Musimy zebrać milion podpisów do września 2019. Do tej pory pod inicjatywą podpisało się niemal 900 tys. Europejczyków.  Podpisz tę petycję i pokażmy wspólnie politykom, że nie godzimy się na przetrzymywanie zwierząt w złych warunkach!