Marka z modą męską na wysokim poziomie dołączyła do programu Sklepy Wolne od Futer. Ich salony znajdziemy w 35 miastach w Polsce, a swoje garnitury szyją w Polsce. LANCERTO to nie tylko sklepy, ale też przewodnik po stylu, porady czy stylizacje dla współczesnych mężczyzn. Ich styl jest wolny od cierpienia zwierząt i nie ma tam miejsca na naturalne futra.

Męski punkt widzenia w kwestii futer

LANCERTO stworzyło trzech mężczyzn z myślą o modzie dla panów. Punkt widzenia w sprawie wykorzystywania w swoich kolejkach futer naturalnych mają wspólny. Nie potrzebują ich. Jak możemy przeczytać na ich stronie – od początku skupili się na dążeniu do perfekcji zarówno na poziomie produktu jaki jakości obsługi.

Potwierdza to również decyzja o dołączeniu do programu, czyli świadomość trendów światowych oraz odpowiedzialność względem środowiska.

sklepy wolne od futer

lisiczka uratowana z fermy futrzarskiej

Na takie decyzje czekają klienci

To ważne, aby firmy deklarowały swoje stanowisko w kwestii futer naturalnych. Hodowla zwierząt futerkowych jest okrutna i szkodzi środowisku. Konsumenci na całym świecie coraz bardziej świadomie podchodzą do zakupów i chcą wybierać firmy odpowiedzialne społecznie i etyczne.

sklepy wolne od futer

lis uratowany z fermy futrzarskiej

Program Sklepy Wolne Od Futer (Fur Free Retailer) jest częścią międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance i dostarcza konsumentom rzetelnych informacji w temacie polityki sklepów w kwestii futer. Świadomi klienci coraz częściej zwracają uwagę na materiały, z jakich wytwarzane są kolekcje odzieżowe i nie sięgają po produkty marek, które nadal używają prawdziwego futra.

Obecnie liczba marek i projektantów, którzy dołączali do programu na całym świecie przekroczyła 1000! Wśród nich znajdziemy m.in. Prada, Versace, Gucci, Michael Kors czy Zalando oraz polskie firmy odzieżowe, takie jak Wojas, Deni Cler Milano, Vistula czy MISBHV.

Kliknij tu