Mimo ograniczeń związanych z pandemią, nie zwalniamy tempa – w listopadzie udało nam się wiele zdziałać! O najważniejszych sukcesach dowiecie się z tego wpisu.

Uratowany kolejny lis z fermy w Durzynie

Interwencja na fermie w Durzynie trwała kilka dni. Początkowo udało nam się uratować 18 lisów, jednak jakiś czas później okazało się, że w okolicy fermy błąka się lis, któremu prawdopodobnie udało się uciec z klatki. Był wychudzony, miał silną anemię i uraz łapy. Udało nam się go uratować – otrzymał imię Silver i znalazł już bezpieczny dom!

Silver podczas wizyty u weterynarza/ fot. Andrew Skowron

Zbiórka na uratowane lisy z fermy

Podczas wspomnianej wyżej interwecji udało się nam uratować 19 lisów, jednak potrzebowaliśmy wsparcia w zapewnieniu im bezpiecznych domów. Na szczęście za Otwartymi Klatkami stoi ogromna grupa osób wspierających, które nie są obojętne na krzywdę zwierząt! Dzięki Waszemu wsparciu uzbieraliśmy ponad 140 tys. zł od ponad 3600 osób.

Ta zbiórka nie tylko pozwoliła na zapewnienie godnego życia dla lisów, które przeżyły piekło fermy, ale także pokazała, że tworzymy wspaniałą społeczność osób, którym cierpienie zwierząt nie jest obojętne. Zobaczcie jak dziś mają się uratowane lisy!

Plebiscyt Krwawe Futro

Z okazji Światowego Dnia Bez Futra zdecydowaliśmy się rozpocząć plebiscyt Krwawe Futro, w którym wybrana przez Was zwycięska firma otrzyma Krwawą Nagrodę, będącą uwiecznieniem cierpienia wszystkich zwierząt zabitych na rzecz nieetycznej mody.

Do plebiscytu wybraliśmy aż 6 polskich firm odzieżowych, które mają futra zwierzęce w swojej ofercie:

Mamy nadzieję, że nominacja do tej niechlubnej nagrody nakłoni powyższe firmy do rezygnacji z wykorzystywania naturalnych futer.

Otwarte Klatki zmieniają Polskę na lepsze!

Portal Noizz opublikował ranking osób zmieniających Polskę na lepsze. Znaleźliśmy się w nim aż 2 razy! Raz jako Otwarte Klatki “za przypominanie Polakom, o tym, że mięso nie powstaje w fabrykach, a kura i pies czują podobnie oraz za nieustanną walkę o prawa zwierząt zamkniętych na fermach.” Drugi raz jako Roślinniejemy “za ciągłe przypominanie, o tym, że warto jeść roślinnie i za oswajanie Polaków z alternatywami mięsa“. TUTAJ możecie zapoznać się z całym artykułem.

Jak powstają futra – nowy odcinek na kanale 

Produkcja naturalnych futer to wieloetapowy proces, który nie tylko powoduje ogromne cierpienie lisów, norek czy jenotów, ale także przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska. W nowym odcinku na naszym kanale Michał, aktywista Otwartych Klatek, opowiada o tym co musi się wydarzyć, by na półce w sklepie wylądowały futrzane pompony czy kurtki.

Spółdzielnie Społem wycofają jajka trójki!

Nasi aktywiści codziennie kontaktują się z firmami, nakłaniając ich do lepszych dla zwierząt zmian. Spółdzielnie Społem podjęły oficjalną decyzję o wycofaniu jaj z chowu klatkowego ze swojej oferty najpóźniej do 2025 roku. To kolejna już sieć sklepów spożywczych, która ujęła w swoją działalność troskę o dobrostan zwierząt. Gratulujemy i trzymamy za słowo!

wycofanie jaj trójek
kury uratowane z chowu klatkowego

Historia Frankenkurczaka u Karoliny Anny

Na popularnym kanale z historiami kryminalnymi pojawił się odcinek specjalny we współpracy z nami! Youtuberka Karolina Anna opowiedziała o losie kurczaków hodowanych na mięso w konwencji podcastu kryminalnego. Odcinek spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Nowości w sklepie

Zakupy w sklepie Otwartych Klatek to przyjemny sposób na to, by pomóc zwierzętom. Od kilku lat możecie w ten sposób wesprzeć nasze działania. Teraz w asortymencie pojawiło się kilka nowości, a cały dochód z nich pomaga zwierzętom. O jakich nowościach mowa?

nowości ze sklepu