W miniony weekend odbył się V ogólnopolski Zjazd Otwartych Klatek. Była to świetna okazja do tego, żeby spędzić razem czas, poznać się, a także zdobywać wiedzę i planować nasze kolejne działania.

Nasz zespół

W Otwartych Klatkach działają wolontariusze z 13 miast. Poza zespołami w grupach lokalnych tworzymy też duży, ogólnopolski zespół, który pracuje razem, prowadzi kampanie i działa dla zwierząt. Wspólny czas na corocznym zjeździe jest dla nas czymś wyjątkowym. Mamy wtedy okazję do rozmów, integracji oraz poznania na żywo osób, z którymi robimy kapitalną robotę, pracując na co dzień zdalnie. 

Wrocławska grupa Otwartych Klatek, foto: Ela Radzikowska

Koordynatorzy lokalni Otwartych Klatek, foto: Ela Radzikowska

Wykłady i warsztaty 

Zjazd był także doskonałą okazją, aby osoby zajmujące się konkretną kampanią czy udzielające się w grupie zadaniowej mogły podsumować działania, wyciągnąć wnioski i wspólnie ustalić plany na najbliższą przyszłość. Nie ma lepszej metody niż dyskusja osób zaangażowanych w jeden cel. Bardzo często w naszym zespole rodzą się wtedy najlepsze pomysły, które później wdrażamy w życie. W tym roku na wykładach poruszaliśmy m.in. tematy dotyczące budowania silnego zespołu, tworzenia pragmatycznego i silnego ruchu prozwierzęcego, przyszłości Otwartych Klatek jako organizacji międzynarodowej oraz priorytetów w prowadzonych przez nas kampaniach.

Foto: Ela Radzikowska

Foto: Ela Radzikowska

Stołówkowe opcje roślinne mogą być pyszne!

Bardzo cieszymy się, że coraz więcej ośrodków i restauracji wprowadza opcje roślinne. Jest to bardzo dobry krok w kierunku poprawy sytuacji zwierząt, a także rzecz, która napawa nas optymizmem, jeśli chodzi o przyszłość diety roślinnej. To także wspaniała wiadomość dla większych grup osób chcących zorganizować sobie obóz, kolonie lub spotkanie w większym gronie. Ośrodek Zacisze Bis w Koszelówce zdecydowanie stanął na wysokości zadania. Już dawno nie byliśmy tak najedzeni przepysznym, domowym i roślinnym jedzeniem.

Dołącz do naszego zespołu i działaj z nami dla zwierząt!

Ty także możesz zostać częścią naszego otwartoklatkowego zespołu. Dołącz do nas, wybierając grupę lokalną w swoim mieście. Kliknij w link i twórz lepszy świat dla zwierząt w gronie najsympatyczniejszych ludzi pod słońcem.

Dołącz do naszego zespołu